Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Wystartowały zapisy do styczniowych Indywidualnych Mistrzostw Australii. Jack Holder stanie przed szansą obrony tytułu

Mistrzostw Australii
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Krzysztof Choroszy

Wystartowały zapisy do styczniowych Indywidualnych Mistrzostw Australii. Jack Holder stanie przed szansą obrony tytułu

Zima zbliża się nieubłaganie, a wraz z nią przerwa od ścigania. Sezon żużlowy w Polsce zakończył się, a my znamy już wszystkich mistrzów zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Dla zawodników w innej części globu oznacza to natomiast powrót do walki o medale w swojej ojczyźnie.

W Australii koniec sezonu w Europie oznacza początek rywalizacji żużlowców, którzy pochodzą właśnie stamtąd, bądź w poszukiwaniu wyzwań przyjeżdżają, aby spróbować walki na tamtejszych owalach. Dzisiaj wystartowały zapisy do Indywidualnych Mistrzostw Australii, które odbędą się w styczniu od 4 do 13 na 5 różnych arenach zmagań. Zbieranie zgłoszeń potrwa do 6 grudnia, kiedy poznamy stawkę, w jakiej żużlowcy powalczą o prym w kraju kangurów.

W tym roku najlepszym zawodnikiem okazał się być Jack Holder, który wyprzedził między innymi Jasona Doyle’a. Teraz stanie od przed szansą obrony tytułu, do czego jest faworytem po walce o brązowy medal cyklu Grand Prix. Ostatecznie wtedy Jack zajął 4 miejsce, ale mimo tego zaprezentował się on bardzo dobrze w elitarnym cyklu. Kto zostanie najlepszym żużlowcem Australii? Przekonamy się 13 stycznia.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *