Żużel - Best Speedway Tv

Wygrana w Super Heat dała Wiedźmom fotel lidera | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Super Heat

Wygrana w Super Heat dała Wiedźmom fotel lidera

Wygrana w Super Heat dała Wiedźmom fotel lidera

W czwartkowych spotkaniach angielskiej Premiership Ipswich Witches, po fantastycznym finiszu i biegu dodatkowym ostatecznie pokonali Peterborough Panthers 45:45 (5:4), zaś King’s Lynn Stars ulegli Sheffield Tigers 41:49.

Na Foxhall Stadium widniejący po piętnastu biegach wynik 45:45 był swego rodzaju niespodzianką, bowiem w poprzednim pojedynku tych drużyn Pantery, na East of England Arena, zdecydowanie wygrały z Wiedźmami 53:37. W domowym starciu ekipa z Peterborough mogła jednak skorzystać z usług Michaela Palma-Tofta, za którego w czwartek stosowane było zastępstwo zawodnika. Tymczasem w Ipswich, nie dość, że po piętnastu biegach był remis, to jeszcze Super Heat wygrali gospodarze.

Końcówka meczu była piorunująca w wykonaniu Panthers. Najpierw w biegu piętnastym para Danny King – Jason Doyle podwójnie pokonała Chrisa Harrisa oraz Justina Sedgmana, doprowadzając do remisu w całym meczu. Do szesnastego starcia desygnowano dokładnie tych samych zawodników, i także w biegu dodatkowym to gospodarze okazali się lepsi, zwyciężając 5:4. Tym razem duet Doyle – King przyjechał za Harrisem, ale to ekipa Ipswich Witches ostatecznie triumfowała w czwartkowych zawodach. Chrisowi Harrisowi na pocieszenie pozostało to, że był najlepiej punktującym zawodnikiem mieczu.

Ipswich WitchesPeterborough Panthers 45:45 (5:4)

Ipswich Witches 45: Jason Doyle 11+1, Danny King 11, Erik Riss 7+1, Danyon Hume 6, Troy Batchelor 5, Paul Starke 4+2, Broc Nicol 1

Peterborough Panthers 45: Chris Harris 14+1, Benjamin Basso 11+2, Justin Sedgmen 9+2, Hans Andersen 7+1, Ulrich Ostergaard 4+2, Jordan Jenkins 0 Michael Palm Toft z/z

Reklamy

Pierwsza połowa spotkaniu King’s Lynn Stars z Sheffield Tigers przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy utrzymywali lekką przewagę do biegu dziesiątego, po którym to Tygrysy wyszły na dwupunktowe prowadzenie, dzięki podwójnej wygranej pary Tobiasz Musielak – Kyle Howarth. Goście zwycięstwo przypieczętowali w biegach nominowanych, wygrywając kolejno 2:4 oraz 1:5. Najlepsi w barwach ekipy z Shefield byli właśnie Musielak, który zdobył 13 punktów oraz Howarth 12 z bonusem. Zwycięstwo w starciu z Gwiazdami dało Tygrysom komfort w dalszej walce o play-offy, albowiem mają oni już 9 punktów przewagi nad piątą w tabeli drużyną z King’s Lynn.

King’s Lynn StarsSheffield Tigers 41:49.

King’s Lynn Stars 41: Richie Worrall 9+1, Josh Pickering 8, Nick Morris 8, Richard Lawson 6, Lewis Kerr 5+2, Thomas Jorgensen 4, Jason Edwards 1

Sheffield Tigers 49: Tobiasz Musielak 13, Kyle Howarth 12+1, Adam Ellis 9+1, Jack Holder 8+1, Connor Mountain 4+1, Jake Allen 3, Craig Cook 0

W tabeli prowadzi zespół Ipswich Witches z 19 punkami, na drugim miejscu jest Belle Vue Aces z 17. Tuż za nimi znajduje się Sheffield Tigers, które również ma 17 punktów. Tygrysy jednak odjechały 2 mecze mniej niż Asy i Wiedźmy.

fot. Taylor Lanning

fot. Taylor Lanning

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×