Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże nadal poszukuje. Na celowniku polski senior i junior

Zdunek
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Wybrzeże nadal poszukuje. Na celowniku polski senior i junior

Nie jest tajemnicą, że Zdunek Wybrzeże Gdańsk nadal nie skompletowało zespołu na sezon 2023. W składzie brakuje jednego polskiego seniora oraz jednego juniora. Na celowniku gdańskiego klubu znajdują się dwa konkretne nazwiska. Obaj żużlowcy przejdą „egzamin” już w niedzielę, 2 kwietnia.

Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport: Tak dobieramy lokalizacje turniejów, żeby sporo się działo

Mowa oczywiście o Norbercie Kościuchu oraz Hubercie Jabłońskim. Jak informuje trojmiasto.pl to właśnie ci dwaj zawodnicy mogą w najbliższych dniach oficjalnie zasilić ekipę Wybrzeża. Obaj znaleźli się na liście startowej V Memoriału Henryka Żyto, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się na gdańskim torze.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie ma wielkiego pola manewru. Wolnych polskich seniorów na rynku jest naprawdę niewielu. Oprócz Norberta Kościucha gdańszczanie mogliby w teorii zainteresować się jeszcze Adrianem Miedzińskim. To jednak popularny „Norbi” wydaje się być na chwilę obecną pewniejszą opcją. Zeszłego sezonu nie zaliczył do udanych, przez co ma, póki co podpisany jedynie kontrakt „warszawski” z GKM-em Grudziądz. Jest zatem „do wzięcia” od zaraz.

Hubert Jabłoński to z kolei 17-letni młodzieżowiec Unii Leszno, który ma zostać wypożyczony w celu łapania doświadczenia za pomocą regularnej jazdy w ligowych rozgrywkach. Wszystko wskazuje na to, że w Lesznie postawią na duet Damian Ratajczak – Antoni Mencel. Wobec tego Jabłoński zostanie odesłany na wypożyczenie. Miejsce w gdańskim Wybrzeżu tak, jakby na niego czekało. Nie jest na pewno przypadkiem fakt, iż wystąpi on w niedzielnym Memoriale.

Początek V Memoriału Henryka Żyto już w niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 14:00. Miejscowi kibice będą bacznie obserwować poczynania swoich, być może, nowych nabytków.

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *