Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Woźniak pełen zaufania do trenera przed kolejnymi spotkaniami

Woźniak
Fot. Marta Astachow

Autor: Patrycja Kowalczuk

Woźniak pełen zaufania do trenera przed kolejnymi spotkaniami

W niedzielny wieczór został rozegrany zaległy mecz siódmej rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Stalą Gorzów a Unią Leszno. Gorzowianie po prawie dwóch miesiącach nieobecności na swoim torze, wrócili i od razu wysoko wygrali niedzielne spotkanie. Gospodarze pokonali Byki z Leszna w stosunku 53:37. Jednym z lepszych zawodników Stali był Szymon Woźniak, który w wywiadzie dla Eleven Sports 1 podzielił się swoimi odczuciami po meczu.

Szymon Woźniak w tym spotkaniu przywiózł 9 punktów, wygrał dwa biegi i był raz ostatni na mecie. Po raz pierwszy w tym sezonie żużlowiec Stali startował pod numerem 10, co skomentował w następujących słowach:

– Czuję się dobrze. Wiadomo, że to jest tam jakaś drobna zmiana, kosmetyczna, w których wyścigach się jedzie, ale nie można teraz mówić, że czymkolwiek mogę być zaskoczony. Jeżdżę tutaj od wielu, wielu lat. Odjechałem tutaj setki wyścigów i nie można mówić tutaj o jakimś zaskoczeniu. Podjęliśmy decyzję taką, że chcemy po rotować tymi numerami, poszukać jakiś optymalnych ustawień na mecze domowe i wyjazdowe. Tutaj z mojej strony pełne zaufanie do trenera.

Klub z Gorzowa ostatni swój domowy mecz rozegrał 28 kwietnia, później pogoda skutecznie przeszkadzała w organizacji spotkań oraz treningów na gorzowskim owalu. Tak długi rozbrat z domowym torem musiał być odczuwalny dla zawodników, co zresztą potwierdził w wywiadzie Woźniak.

– Trzeba przyznać, że zdecydowanie [odczuliśmy]. Ostatni mecz tutaj odjechaliśmy prawie dwa miesiące temu. Minęło naprawdę dużo czasu, zmieniła się pogoda. Pogoda, która ostatnio nam towarzyszyła i te wszystkie okoliczności sprawiły, że kilka odwołanych meczy, treningów i brakowało nam bardzo kontaktów z własnym torem. Co prawda udało mi się dobrze dzisiaj wejść w mecz i po próbie toru podjąłem dobre decyzje. Dobrze doregulowaliśmy sprzęt. Natomiast już w tej drugiej części zawodów, kiedy wiedzieliśmy, że mecz jest pod kontrolą, to chcieliśmy coś tam delikatnie zmienić, potestować. Wiadomo, że w przyszłym tygodniu mamy tutaj bardzo ważny mecz, a czasu jest po prostu mało na treningi, na testowanie.

W najbliższą niedzielę, 23 czerwca, do Gorzowa przyjeżdża Mistrz Polski. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami Motor Lublin wygrał 55:35. Nie będzie łatwo Stali odrobić dwudziestopunktową stratę i powalczyć o punkt bonusowy. To spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 19:15.

Woźniak
Fot. Marta Astachow
441569144 7779058558798779 2213932614022360331 n e1715463782595
Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *