Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Pantery bliżej wielkiego finału! Wolverhampton Wolves – Peterborough Panthers 44:46

Wolverhampton Wolves

Autor: Małgorzata Olejniczak

Pantery bliżej wielkiego finału! Wolverhampton Wolves – Peterborough Panthers 44:46

W poniedziałkowy wieczór odbyło się pierwsze tegoroczne starcie półfinałowe w brytyjskiej Premiership. Wolverhampton Wolves uległy na własnym obiekcie Peterborough Panthers 44:46, i to Pantery są w lepszej sytuacji przed rewanżem, który zaplanowano na 4 października.

Wyjazdowe zwycięstwo drużyny z Peterborough jest o tyle cenne, że zostało odniesione pomimo tego, że w drugiej części zawodów musiała ona sobie radzić bez Michaela Palm Tofta. Duńczyk wycofał się z zawodów, wskutek kontuzji palców po upadku w trzecim biegu. Mimo osłabienia Pantery zdołały wygrać, a ojcami sukcesu jest trio Chris Harris, Scott Nicholls i Hans Andersen, które zdobyło łącznie 40 punktów.  


O wygranej gości zdecydował piętnasty bieg. Po czternastu gonitwach na tablicy widniał remis 42:42, i w decydującym starciu pod taśmą stanęli Broc Nicol (w miejsce Rory’ego Schleina, który dotknął taśmy) oraz Sam Masters w barwach gospodarzy. Szkoleniowiec gości posłał natomiast na tor Chrisa Harrisa oraz Scotta Nicollsa. Ostatecznie lepsza okazała się para gości.

Pierwszy na metę wpadł „Bomber”, wyprzedzając Nicola oraz Nicollsa, który w walce o jeden punkt pokonał Mastersa. Tym sposobem Pantery pojadą w rewanżu na East of England Arena z dwupunktową zaliczką. Jeśli Michael Palm Toft w ciągu tygodnia nie dojdzie do pełnej sprawności ekipa z Peterborough będzie musiała zakontraktować gościa na poniedziałkowe spotkanie.

Reklamy

Wynik i punktacja:

Wolverhampton Wolves:

 1. Rory Schlein 10+1
 2. Ryan Douglas 8
 3. Broc Nicol 8
 4. Sam Masters 7+2
 5. Luke Becker 6
 6. Nick Morris 5+1
 7. Leon Flint 0.

Peterborough Panthers:

 1. Chris Harris 17
 2. Scott Nicholls 12+2
 3. Hans Andersen 11+2
 4. Bjarne Pedersen 5
 5. Jordan Palin 1
 6. Michael Palm Toft 0
 7. Ulrich Ostergaard z/z

fot. Paul Rose fb peterborough-speedway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×