Przejdź do treści
Aktualności

Województwo Lubuskie wspiera Falubaz

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Redakcja

Województwo Lubuskie wspiera Falubaz

Województwo Lubuskie stawia na wsparcie żużla w Zielonej Górze. Derby Ziemi Lubuskiej to wydarzenie, na które wielu czekało z niecierpliwością. W tym roku będzie jeszcze bardziej wyjątkowe, bo promować będzie się województwo. Dzisiaj Marcin Jabłoński, który jest marszałkiem Województwa Lubuskiego, oraz Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA, podpisali umowę o współpracy.

Drużyna z Zielonej Góry odniosła sukces, wracając do PGE Ekstraligi, co sprawia, że emocje podczas derbów będą jeszcze większe. Pierwszy mecz derbowy odbędzie się już 5 maja przy W69. -„Po dwóch latach powracamy do PGE Ekstraligi, by reprezentować południową część regionu. Cieszę się, że samorząd województwa nawiązuje z nami współpracę, a my będziemy mogli promować nasz region podczas tak wyjątkowego wydarzenia, jakim są Derby Ziemi Lubuskiej” – mówi Wojciech Domagała dla zuzel.falubaz.com

Marszałek Marcin Jabłoński również podkreśla wagę tego wydarzenia: – „Większość z nas zauważyła, jak bardzo brakowało tego wydarzenia. To ogromna, spektakularna impreza o bardzo pozytywnym ładunku emocjonalnym. Cieszę się, że kibice znów będą mogli przeżywać to piękne wydarzenie. Falubaz ma potężny dorobek. To jeden z naszych lubuskich skarbów, o który chcemy dbać, którym chcemy się chwalić”.

W spotkaniu uczestniczyli także Grzegorz Potęga, członek zarządu Województwa Lubuskiego, oraz Sebastian Ciemnoczołowski, radny sejmiku. – „W DNA każdego Lubuszanina jest żużel, ze szczególnym uwzględnieniem derbów. Mamy nadzieję na dobry sezon, który powinien być potwierdzony tym, co najbardziej elektryzuje kibiców, czyli derbami” – mówi G. Potęga.

„Żużel to pewien styl życia, to wychowanie pokoleń. Czuję ogromną satysfakcję, że udało się pozyskać to dofinansowanie i że jedziemy razem” – dodaje S. Ciemnoczołowski.

To wspólne działanie władz województwa i klubu żużlowego ma na celu nie tylko promocję sportu, ale również regionu. Derby Ziemi Lubuskiej to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także okazja do pokazania siły, pasji i współpracy. Dla wielu mieszkańców to nie tylko mecz, to wydarzenie kulturalne, które łączy społeczność i daje im powód do dumy z regionu, w którym mieszkają.

MAAS 260324 26
Fot. Marta Astachow
MAAS 290324 41
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *