Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Starcie Tytanów. Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Starcie Tytanów. Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

88D39634 BC95 4AAD BB3A 6875F089ACF1

Weekend na torach eWinner 1 Ligi Żużlowej będzie stał pod znakiem odrabiania zaległości. W piątek 13.05. do Krosna wybiera się jeden z faworytów do awansu do Ekstraligi Żużlowej, Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Gryfy po wpadce na inaugurację rozgrywek w niemieckim Landshut  rozkręcały się z meczu na mecz. Pokonały kolejno Wybrzeże Gdańsk na swoim domowym torze, a następnie Orła Łódź na wyjeździe, gdzie zaprezentowały bardzo dobry speedway.

Drużyna z Krosna od samego początku rozgrywek prezentuje bardzo wysoką formę. Wilki zwyciężyły w Gdańsku, następnie u siebie rozbiły Łódź, a przed tygodniem w zaległym meczu odniosły bardzo cenne zwycięstwo w Rybniku. Obydwie drużyny są głośno wymieniane w gronie głównych faworytów do awansu co dodaje smaczku tym zawodom.

1DDEC378 6ECA 4F86 AD24 BC5356E468FA

Krośnianie pokazali w meczu z Orłem, że na swoim torze są piekielnie mocni. Bydgoszczanie, którzy zapewne pamiętają ubiegłoroczne porażki z Wilkami przyjadą do Grodu Pawła oby wziąć odwet. Bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki W. Przyjemskiego i F. Karczewskiego bezsprzecznie dwóch najlepszych młodzieżowców na zapleczu Ekstraligi. Uwagę zwraca również osoba D. Jeleniewskiego, który wraca do Krosna po nieudanej przygodzie z pierwszoligowymi Wilkami.

Ekipa Abramczyk Polonii Bydgoszcz wystąpi w składzie: D. Jeleniewski, A. Miedziński, K. Bjerre, O. Mihailovs, M. Zagar, W. Przyjemski i P. Konieczny.

Krośnianie podobnie jak Gryfy w swoim żelaznym zestawieniu: T. Musielak, M. Szczepaniak, V. Milik, R. Karczmarz, A. Lebiediew, F. Karczewski, K. Sadurski i M. Lewiszyn.

fot. Piotr Buczkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *