Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tabela PGE Ekstraliga. Awans Stali Gorzów. Włókniarz zrównuje się ze Spartą

Tabela PGE Ekstraliga
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Tabela PGE Ekstraliga. Awans Stali Gorzów. Włókniarz zrównuje się ze Spartą

W ostatnich dniach nie oglądaliśmy zbyt wielu spotkań w PGE Ekstralidze. Odbyły się bowiem tylko dwa zaległe mecze najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym z nich w czwartek NovyHotel Falubaz Zielona Góra podejmował Krono-Plast Włókniarz Częstochowa, zaś w drugim Ebut.pl Stal Gorzów jechała z Fogo Unią Leszno. Teraz więc sytuacja w tabeli jest jasna, a wszystkie zespoły mają rozegrane wszystkie dotychczasowe pojedynki.

Na prowadzeniu nie zmieniło się nic, gdyż ze spokojną przewagą w PGE Ekstralidze najlepsi są obecnie zawodnicy Orlen Oil Motoru Lublin. Za ich plecami doszło już jednak do zmiany. Ebut.pl Stal Gorzów wykorzystała ostatnie potknięcie Betard Sparty Wrocław w Zielonej Górze i zwycięstwem w zaległym spotkaniu wyprzedziła wrocławian i awansowała na pozycję wicelidera. Sparta nie jest jednak bezpieczna na trzecim miejscu, gdyż tyle samo punktów, dziewięć, ma Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Obie ekipy w piątek pojadą na Stadionie Olimpijskim, więc za kilka dni czeka nas bezpośrednia rywalizacja o korzystniejsze miejsce w tabeli.

Za plecami częstochowian plasuje się KS Apator Toruń mający stratę do Sparty i Włókniarza w postaci trzech punktów. Torunianie również nie mogą czuć się bezpiecznie na piątej pozycji, gdyż taką samą liczbę „oczek” posiada NovyHotel Falubaz Zielona Góra. „Moto Myszy” są z kolei na ostatnim miejscu gwarantującym awans do fazy play-off. Za nimi na siódmej pozycji plasuje się ZOOleszcz GKM Grudziądz z czterema „oczkami”, a klasyfikację zamyka Fogo Unia Leszno mająca jeden punkt mniej od grudziądzan.

Tabela PGE Ekstraligi po ośmiu kolejkach:

#DRUŻYNAMPKTBONUSWRP+/-
1.Orlen Oil Motor Lublin8171800+124
2.Ebut.pl Stal Gorzów8111503-30
3.Betard Sparta Wrocław890413+34
4.Krono-Plast Włókniarz Częstochowa890413+19
5.KS Apator Toruń860305-9
6.NovyHotel Falubaz Zielona Góra861215-37
7.ZOOleszcz GKM Grudziądz840206-84
8.Fogo Unia Leszno830116-97
MAAS 050524 123
Fot. Marta Astachow
MAAS 130624 52
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *