Żużel - Best Speedway Tv

Wiktor Przyjemski: "Powołanie było dla mnie sporym zaskoczeniem, rzecz jasna pozytywnym" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wiktor Przyjemski

Wiktor Przyjemski: „Powołanie było dla mnie sporym zaskoczeniem, rzecz jasna pozytywnym”

Wiktor Przyjemski: „Powołanie było dla mnie sporym zaskoczeniem, rzecz jasna pozytywnym”

Wiktor Przyjemski w sezonie 2022 był nie tylko jedną z kluczowych postaci w barwach Polonii Bydgoszcz, ale także młodzieżowej Reprezentacji Polski. W minionym roku 17-latek zadebiutował także w dorosłej Reprezentacji w wygranym przez biało-czerwonych meczu z Resztą Świata.

Wiktor Przyjemski by jednym z najlepszych zawodników w 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2022. Młodziutki talent z Bydgoszczy wystąpił w 18 meczach i 75 razy pojawił się na torze. Wygrał aż 37 biegów, po 13 razy przyjeżdżał na drugim oraz trzecim miejscu a w 12 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał kapitalną średnią biegopunktową na poziomie 2,200 co było szóstym wynikiem w całej lidze.

Do jego największych sukcesów w sezonie 2022 należy zaliczyć trzecie miejsce w Finale Srebrnego Kasku (Ostrów Wielkopolski), złoty medal Mistrzostw Europy Par Juniorów (Ryga) oraz Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów (2022). W minionym roku 17-latek zadebiutował także w dorosłej Reprezentacji w wygranym przez biało-czerwonych meczu z Resztą Świata, zdobywając w Bydgoszczy 7 punktów i 2 bonusy.

Piotr Rusiecki otrzymał nominację do tytułu Osobowość Roku 2022!

O trudach minionego sezonu 17-latek opowiedział w rozmowie z polskizuzel.pl. Na wstępie zawodnik opowiedział o przeżyciach, jakie towarzyszyły mu przy okazji debiutu w dorosłej Reprezentacji Polski. Młodzieżowiec Polonii nie ukrywał, że dobrze wspomina tamten mecz oraz cieszy się, że mógł zadebiutować akurat w Bydgoszczy.

– Oczywiście bardzo się cieszyłem z debiutu. Tym bardziej że powołanie było dla mnie sporym zaskoczeniem, rzecz jasna pozytywnym. Sam występ może mógł być ciut lepszy, ale nie zmienia to faktu, że dobrze wspominam tamten mecz. Cieszyłem się, że mogłem zaprezentować się akurat na stadionie w Bydgoszczy, bo doping fanów przy Sportowej zawsze dodaje mi skrzydeł – powiedział w rozmowie z polskizuzel.pl Wiktor Przyjemski.

Wiktor Przyjemski opowiedział także o finale SoN 2 w Vojens, kiedy to w drugiej serii startów zaliczył nieprzyjemny upadek, po którym musiał udać się do szpitala na szczegółowe badania, przez co nie mógł kontynuować jazdy w tamtych zawodach.

Reklamy

– Pierwszy bieg wygrany, a potem wiadomo co było. W szpitalu oglądałem, jak chłopaki świetnie sobie radzą i zgarniamy złoty medal. Pamiętam, że bardzo się z tego cieszyłem. Ważny był dla mnie również triumf z chłopakami w Rydze. Mogę śmiało powiedzieć, że za mną udany sezon – zdradził w rozmowie z polskizuzel.pl Wiktor Przyjemski.

Na koniec zawodnik Polonii zaznaczył, że cały czas chce się rozwijać, ale przy tym nie nakłąda na siebie niepotrzebnej presji. Zaznaczył także, że w sezonie 2023 z ekipą z Bydgoszczy chce zawalczyć o najwyższe cele.

Fot. Sonia Kaps

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WĘCEJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×