Wiemy co z oponami oddanymi do laboratorium!

Wiemy co z oponami oddanymi do laboratorium!
Po meczach rozegranych 11 czerwca pomiędzy eWINNER Apator Toruń – BETARD Sparta Wrocław i FOGO Unia Leszno – ELTROX Włókniarz Częstochowa Ekstraliga Żużlowa zleciła oddanie opon Anlas oraz Mitas do ośrodka badawczo – rozwojowego przemysłu oponiarskiego w celu zbadania twardości powyżej wymienionych opon.
„Wyniki badań laboratoryjnych wskazują, iż obie marki opon z homologacją FIM ważną w 2021 roku są porównywalne tzn., że wartości twardości gumy w ujęciu średnim w tzw. skali Shore’a są do siebie bardzo zbliżone w przypadku obu marek opon„ – pisze w komunikacie PGE Ekstraliga.
„Badanie eksperckie było wykonywane metodą, która polegała na tym, że twardość opon zmierzono po ich zamontowaniu na obręczy, przy ciśnieniu 1 bara, w temperaturze około 20 stopni Celsjusza na środkowych klockach bieżnika, w czterech miejscach, obracając koło o 90 stopni oraz po dwóch pomiarach na bokach opony„.
Sumując, dla każdej opony wykonano 8 sprawdzeń twardości!
Ekstraliga Żużlowa w celu wyjaśnienia, dlaczego zgodnie z badaniami i wynikami, w zakresie ich twardości nieznacznie odbiegają od norm przyjętych w homologacjach FIM na sezon 2021, zwróci się do Polskiego Związku Motorowego w celu skierowania sprawy do wyjaśnienia w FIM.
Z opon obu producentów można nadal korzystać w zmaganiach PGE Ekstraligi.
Ekstraliga Żużlowa informuje również, że regularnie będzie przeprowadzać badania nowych opon powyższych firm!
inf.: speedwayekstraliga
fot.: speedwayekstraliga
- Unia Leszno dokonała niemożliwego! Trener skomentował spektakularny powrót [Wideo]
- Żużel. Gwiazdy przyjadą do Ostrowa! Ujawniono pierwsze nazwiska na liście
- DMPJ. Wilki Krosno najlepsze w Lublinie! Świetny występ Pawełczaka
- Tauron SEC w Pardubicach. Znamy listę startową ostatniej rundy
- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”