Żużel. Wybrzeże Gdańsk odsłania karty! Podano nowe nazwiska

Wybrzeże Gdańsk ogłasza kolejnych zawodników uczestniczących w VIII Memoriale Henryka Żyto
Sezon żużlowy zbliża się coraz większymi krokami. Już za nieco ponad dwa tygodnie drużyny odjadą swoje pierwsze spotkania sparingowe, a najlepsi zawodnicy PGE Ekstraligi z ubiegłego sezonu zmierzą się ze sobą w PGE IMME im. Zenona Plecha w Łodzi. Turniej ten odbędzie się 28 marca.
Na ten sam dzień w Gdańsku zaplanowany został inny turniej przedsezonowy, a mianowicie VIII Memoriał Henryka Żyto, upamiętniający legendę polskiego i gdańskiego speedwaya. Pierwsza trójka zawodników została podana do publicznej wiadomości kilka dni temu. Teraz do Olivera Berntzona, Timo Lahtiego i Miłosza Wysockiego dołączy dwóch kolejnych rajderów.
Unia Leszno zaprezentowała kevlary na sezon 2026. Efektowny pokaz na lotnisku
Cellfast Wilki Krosno 2026. Sponsor zostaje, klub mówi o walce o PGE Ekstraligę
Pierwszym z nich jest Ryan Douglas. Australijczyk reprezentował w zeszłym roku barwy Hunters PSŻ-u Poznań i w nadchodzącym sezonie także będzie zdobywał ligowe punkty dla „Skorpionów”. Jego średnia na zapleczu PGE Ekstraligi wyniosła w 2025 roku fenomenalne 2,268 pkt/bieg. W Memoriale, który rozgrywany jest w formie zawodów parowych, Douglas będzie jechał w parze roku 1978.
Drugim zawodnikiem, który weźmie udział w tych zawodach, jest Casper Henriksson. Urodzony w 2004 żużlowiec od trzech lat reprezentuje Start Gniezno. W zeszłym sezonie uzyskał średnią biegopunktową wynoszącą 1,600 pkt/bieg. W zawodach Henriksson będzie jechał w parze roku 1960 wraz z Miłoszem Wysockim.



- Żużel w Anglii. Speedway ma szansę wrócić do Coventry
- Żużel. Stal Rzeszów z ważnymi zmianami! Miasto szykuje duże zmiany
- Żużel w TV dzisiaj. Cztery turnieje Grand Prix z rzędu!
- Żużel dzisiaj (15.07.2026). Gdzie śledzić? DMPJ w Poznaniu i Pile
- Żużel. Dwie nagłe zmiany przed SEC. Zawieszenie i kontuzja
