Ważna impreza odbędzie się w Poznaniu!

Ważna impreza odbędzie się w Poznaniu!

Na stronie polskizuzel.pl ogłoszono szczegóły dotyczące finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, który odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 14 w Poznaniu. Znamy również sponsora tytularnego, obsadę, oraz patrona.

241318355 4520966221274712 113886388503307918 n

Zacznijmy od tego, że w MPPK oczywiście udział weźmie gospodarz z Poznania i zeszłoroczny triumfator, czyli GKM Grudziądz. Wystąpią również duety z Wrocławia, Lublina, Gorzowa, Leszna i Ostrowa. Każdy zespół musi składać się z dwóch zawodników krajowych i ewentualnie jednego rezerwowego. Sponsorem tytularnym będzie natomiast firma Zooleszcz, a patronem honorowym europoseł Ryszard Czarnecki.

Obecnie najbardziej utytułowaną drużyną w historii Mistrzostw Polski Par Klubowych jest Polonia Bydgoszcz, która zdobyła łącznie 19 medali w tym 11 złotych, ale realną szansę na wyrównanie tego wyniku będzie miała Unia Leszno, która wygrywając tegoroczną edycję MPPK wyprzedzi drużynę „Gryfów” w klasyfikacji medalowej.

Warto podkreślić, że ten finał będzie zupełnie inny niż w zeszłym sezonie, gdy w Grudziądzu większość klubów postanowiła wystawić rezerwowe składy. Teraz taka sytuacja jest mało prawdopodobna, bo zawody odbędą się tydzień przed startem ligi, a nie jak rok temu zaraz po zakończeniu rundy zasadniczej.

„Poznań jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi” – powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański na łamach polskizuzel.pl.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.