Żużel - Best Speedway Tv

Ważna impreza odbędzie się w Poznaniu! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ważna impreza odbędzie się w Poznaniu!

Ważna impreza

Ważna impreza odbędzie się w Poznaniu!

Na stronie polskizuzel.pl ogłoszono szczegóły dotyczące finału Mistrzostw Polski Par Klubowych, który odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 14 w Poznaniu. Znamy również sponsora tytularnego, obsadę, oraz patrona.

241318355 4520966221274712 113886388503307918 n

Zacznijmy od tego, że w MPPK oczywiście udział weźmie gospodarz z Poznania i zeszłoroczny triumfator, czyli GKM Grudziądz. Wystąpią również duety z Wrocławia, Lublina, Gorzowa, Leszna i Ostrowa. Każdy zespół musi składać się z dwóch zawodników krajowych i ewentualnie jednego rezerwowego. Sponsorem tytularnym będzie natomiast firma Zooleszcz, a patronem honorowym europoseł Ryszard Czarnecki.

Obecnie najbardziej utytułowaną drużyną w historii Mistrzostw Polski Par Klubowych jest Polonia Bydgoszcz, która zdobyła łącznie 19 medali w tym 11 złotych, ale realną szansę na wyrównanie tego wyniku będzie miała Unia Leszno, która wygrywając tegoroczną edycję MPPK wyprzedzi drużynę “Gryfów” w klasyfikacji medalowej.

Warto podkreślić, że ten finał będzie zupełnie inny niż w zeszłym sezonie, gdy w Grudziądzu większość klubów postanowiła wystawić rezerwowe składy. Teraz taka sytuacja jest mało prawdopodobna, bo zawody odbędą się tydzień przed startem ligi, a nie jak rok temu zaraz po zakończeniu rundy zasadniczej.

“Poznań jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi” – powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański na łamach polskizuzel.pl.

fot. Łukasz Wilk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×