Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

W Gdańsku trwają pracę na stadionie żużlowym. Wszystko przebiega zgodnie z założeniami

W Gdańsku
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

W Gdańsku trwają pracę na stadionie żużlowym. Wszystko przebiega zgodnie z założeniami

Pierwsze treningi na torach żużlowych w Polsce już niedługo. Jeszcze w tym miesiącu ryk motocykli ma zabrzmieć w Rzeszowie, gdzie mają zamiar pojeździć na tamtejszym owalu. W części miast natomiast prócz nawierzchni do trudów nadchodzącego sezonu przygotowywane są również obiekty, przechodzące różne modernizacje. W Gdańsku na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego trwają zapowiadane jakiś czas temu prace.

Wybrzeże Gdańsk w swoich mediach społecznościowych przekazało kibicom informacje na temat tego, co obecnie dzieje się na gdańskim obiekcie. Prowadzone tam są prace modernizacyjne, które obejmują instalację odwodnienia liniowego toru oraz nowego krawężnika. Pogoda jest korzystna dla modernizacji i wszystko przebiega zgodnie z planem, więc gdańscy kibice mogą być spokojni zarówno o stan nawierzchni toru, jak i o to, że zawodnicy na wiosnę pojawią się przy Ulicy Zawodników 1.

Gdańszczanie rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi zainaugurują właśnie na swoim domowym torze. Ich rywalem będzie spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej Wilki Krosno. Dla zawodników klubu z Gdańska rozpoczęcie sezonu przed własną publicznością może dodatkowo zmotywować do tego, aby pokonać jednego z kandydatów do awansu i już w pierwszy weekend kampanii ligowej cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów.

żużel
Fot. Natalia Gotter
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *