Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań powalczy o awans do play-off. Duńczyk ambitnie stawia cele zespołu na tegoroczny sezon

PSŻ Poznań
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

PSŻ Poznań powalczy o awans do play-off. Duńczyk ambitnie stawia cele zespołu na tegoroczny sezon

Matias Nielsen w nadchodzącym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi będzie reprezentować barwy ekipy z Poznania. Dla Duńczyka będzie to ważny sezon, gdyż również jego dyspozycja na pierwszoligowych torach będzie decydowała o ostatecznym wyniku PSŻ-u Poznań. W tym, by była ona jak najwyższa, pomóc ma Nielsenowi również jego rodak, który w przeszłości startował w cyklu Grand Prix, o czym opowiedział w wywiadzie dla klubowych mediów.

Powrót na Golęcin

24-latek startował już wcześniej w barwach Skorpionów, a było to w sezonach 2020 i 2021. Teraz po kilku latach przerwy powraca on na Golęcin i w nadchodzącym sezonie będzie znów zdobywać punkty dla poznaniaków. Duńczyk na PSŻ Poznań zdecydował się ze względu na brak szerokiej kadry, co umożliwi mu regularne występy na ligowych torach. Nielsen powiedział też, że bardzo lubi swój nowy domowy obiekt, na którym w minionym sezonie w barwach Arged Malesy Ostrów zdobył 9 punktów z 3 bonusami.

– Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się tak szybkiego powrotu do drużyny z Poznania. Pamiętam PSŻ jako dobre miejsce, zwłaszcza długi i szeroki tor. Taki, jak lubię. Chciałem dołączyć do klubu, w którym nie ma zbyt szerokiej kadry, aby móc spędzić jak najwięcej czasu na torze – mówił Matias Nielsen w rozmowie z mediami klubu z Poznania.

Walka w Metalkas 2. Ekstralidze

W nadchodzącym sezonie ekstraligowego zaplecza PSŻ Poznań jest postrzegany jako główny kandydat do spadku z ligi. Według wielu ekspertów skład Skorpionów wygląda na papierze gorzej od pozostałych ligowych rywali. Z takich opinii doskonale zdaje sobie sprawę duński zawodnik, który uważa jednak, że w Poznaniu dysponują zawodnikami, którzy mogą namieszać w Metalkas 2. Ekstralidze i pokusić się o awans do fazy play-off.

– Wiem, że eksperci postrzegają nas jako “underdogów”, ale myślę, że to nie jest dla nas zła sytuacja. Zdaję sobie sprawę, że w drużynie mamy dobrych zawodników, dlatego osobiście liczę na awans do playoffów – zaznacza.

Nowe postacie w teamie

24-latek bardzo ambitnie podchodzi do tegorocznego sezonu żużlowego. Sam chce osiągać również jak najlepsze wyniki, aby stawać się lepszym zawodnikiem. Matias Nielsen intensywnie przygotowuje się do rozgrywek, poświęcając się treningom. W teamie Duńczyka pojawiły się nowe postacie, a jedną z nich jest nią Bjarne Pedersen, który w przeszłości sam był żużlowcem, mającym na swoim koncie triumf w turnieju Grand Prix.

– Po prostu dużo trenuję i nieustannie wprowadzam drobne poprawki. Będę współpracować z Bjarne Pedersenem, który będzie moim mentorem w nadchodzącym sezonie. Oprócz tego zatrudniłem trenera mentalnego, oraz do mojego teamu dołączył jeszcze jeden mechanik – tłumaczył.

352190864 1335332423686661 6526111320120814106 n
Fot. Sonia Kaps
351462818 1242018356439271 6560028207692681264 n 1
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *