Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

W Gdańsku liczą na cud. Falubaz przyjeżdża z jasnym celem [ZAPOWIEDŹ]

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

W Gdańsku liczą na cud. Falubaz przyjeżdża z jasnym celem [ZAPOWIEDŹ]

Enea Falubaz Zielona Góra rozpoczyna kluczową fazę sezonu, która ma zaprowadzić ich prosto do bram PGE Ekstraligi. Pierwszą przeszkodą jest osłabiony brakiem Nicolaia Klindta Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że zielonogórzanie powinny bez problemu poradzić sobie w tym dwumeczu. Żużel to jednak tylko sport i nic nie jest pewne.

Żużel. Zawodnik Włókniarza potrącony przez samochód podczas treningu na rowerze!

Jednostronna rywalizacja w rundzie zasadniczej

Pierwszy mecz obu drużyn w Gdańsku w rundzie zasadniczej zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem drużyny z Ziemii Lubuskiej. Falubaz zdobył aż 53 punkty, a jechali wówczas osłabieni brakiem kontuzjowanego Luke’a Beckera. Na pozycji seniora wpisany do składy był wówczas Fabian Ragus, który był zastępowany przez parę młodzieżowców. Mimo tego Zdunek Wybrzeże nie miało nic do powiedzenia i wyraźnie przegrało.

Kontuzja lidera

Gdańszczanie lepiej zaprezentowali się w rewanżowym meczu w Zielonej Górze, gdzie uzbierali 41 punktów. Aż dziesięć z nich wywalczył jednak Nicolai Klindt, który na skutek upadku w Ostrowie przed tygodniem przedwcześnie zakończył swój sezon. Duńczyk jest w tym sezonie najskuteczniejszym zawodnikiem Wybrzeża, więc jego absencja z pewnością będzie odczuwalna. Gdańszczanie będą oczywiście korzystali z zastępstwa zawodnika, ale raczej wszyscy fani miejscowej drużyny oddaliby wszystko, by Klindt był zdrowy i mógł pomóc w piekielnie trudnym dwumeczu z Falubazem.

Falubaz musi

Enea Falubaz Zielona Góra zakończył rundę zasadniczą niepokonany, ale nadal musi wygrać wszystkie trzy dwumecze fazy play-off, by awansować do PGE Ekstraligi. Wszystkie karty jednak są po stronie utytułowanego klubu z województwa lubuskiego. Jedyna rzecz, która może im w pewien sposób przeszkadzać, to presja i wręcz obowiązek awansu. Nie jest tajemnicą, że zielonogórzanie rozmawiają z wieloma gwiazdami PGE Ekstraligi i są już myślami właśnie w najlepszej lidze świata. Póki co jednak obecni zawodnicy muszą wykonać jeszcze trzy finalne kroki w 1. Lidze. Pierwszy dwumecz z Wybrzeżem na papierze powinien być najłatwiejszy, a Falubaz będzie chciał już sobie „ustawić” tę rywalizację pokaźnym zwycięstwem nad morzem.

Awizowane składy

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Bartosz Tyburski
10. Nicolai Klindt
11. Keynan Rew
12. Michael Jepsen Jensen
13. Daniel Kaczmarek
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.

Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Maksym Borowiak
8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *