Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

W 2024 do żużla wraca wielki talent. W Gorzowie mają na niego plan

talent
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

W 2024 do żużla wraca wielki talent. W Gorzowie mają na niego plan

Markus Birkemose miał być kolejnym złotym dzieckiem duńskiego żużla. Młody zawodnik miał ogromny talent i od kiedy tylko pojawił się w Polsce, zaczął zwracać na siebie uwagę świetną jazdą na motocyklu. Za talentem nie szła jednak głowa. W czerwcu 2022 podczas meczu rodzimej ligi w jego organizmie wykryto narkotyki. Wielki talent został zawieszony.

19-letni wówczas żużlowiec został zawieszony na dwa lata. Może zatem wrócić do sportu żużlowego w czerwcu 2024 roku. Według naszych informacji Stal Gorzów, z którą zawodnik ma ważny kontrakt, walczy jednak o to, aby zawieszenie zostało skrócone o trzy miesiące, tak żeby Birkemose mógł jeździć od początku przyszłego sezonu.

Dla Duńczyka sezon 2024 będzie ostatnim w gronie juniorów. Jednocześnie może to być pierwsza i ostatnia szansa na uratowanie tej świetnie niegdyś zapowiadającej się kariery. W Gorzowie mają już plan na jego powrót. Zawodnik miałby startować w barwach Stali w U24 Ekstralidze, natomiast w dorosłych rozgrywkach ligowych reprezentowałby barwy Stali, ale już z innej części Polski – z Rzeszowa.

Decyzja ma już być ponoć podjęta. Gdy tylko Duńczyk zostanie odwieszony, trafi do Texom Stali Rzeszów, gdzie będzie mógł walczyć o skład w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Birkemose w przyszłym roku kończy 21 lat i z pewnością nie jest za późno na ratowanie tej kariery. W przyszłości pomóc mu może również przepis o zawodniku do lat 24.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×