Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Tomasz Bajerski o dotychczasowej jeździe Norberta Krakowiaka: „Spokojnie, to się zmieni”

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Norbert Giżyński

Tomasz Bajerski o dotychczasowej jeździe Norberta Krakowiaka: „Spokojnie, to się zmieni”

Norbert Krakowiak do ebebe PSŻ Poznań dołączył już w trakcie żużlowego sezonu ligowego 2023. Ekipę ze stolicy województwa wielkopolskiego zasilił na zasadzie wypożyczenia z ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Zastąpił tym samym Adriana Cyfera, który wzmocnił szeregi, startującej na najniższym szczeblu rozgrywek, Enea Polonii Piła. Poczynania swojego nowego zawodnika skomentował trener zespołu, Tomasz Bajerski.

Poznaliśmy awizowane składy na mecz Wilków ze Stalą


Zapowiadało się obiecująco, bowiem w meczu 4. kolejki 1. Ligi w Ostrowie, przeciwko Arged Malesie, Krakowiak dla „Skorpionów” zdobył 9 punktów. Pierwsze trzy swoje biegi pewne wygrał, natomiast w dwóch ostatnich odpowiednio dotknął taśmy startowej i zanotował upadek. W kolejnych pojedynkach prezentował się już słabiej. Zawiódł przede wszystkim w zaległej potyczce drugiej serii spotkań zaplecza PGE Ekstraligi w Zielonej Górze z tamtejszym Enea Falubazem. W grodzie Bachusa nie wywalczył choćby jednego „oczka”

Jak na ten moment dyspozycję nowego nabytku poznańskiego klubu ocenia trener PSŻ-tu, Tomasz Bajerski? – Gdybym miał uczciwie ocenić, co dał nam transfer Norberta Krakowiaka, to powiedziałbym, że na razie szału nie robi. Ale spokojnie, to się zmieni. To się może zmienić już w najbliższym meczu w Bydgoszczy – zapewnia w rozmowie z portalem polskizuzel.pl Bajerski.

Zdaniem szkoleniowca pierwszoligowego beniaminka, wychowankowi ostrowskiej Ostrovii – do ustabilizowania formy – potrzebna jest jak największa ilość jazdy. – Norbert dotąd jeździł w kratkę, a każdemu zawodnikowi trzeba objeżdżenia i częstego kontaktu z motocyklem. Tego u Norberta brakuje, ale to się z czasem zmieni. Już ma na koncie trzy mecze i kilka treningów. Widać jednak musi jeszcze więcej jeździć na poznańskim torze – kontynuuje były zawodnik Apatora Toruń.

Bajerski podkreśla, iż niespełna 25-letni jeździec mocno przepracował okres zimowy pod kątem kondycyjnym. Z kolei za kwestie sprzętowe Norberta odpowiadał Ryszard Kowalski. – Teraz tylko jazda i głowa. On musi to sobie poukładać. Przy czym nie chodzi o to, że jego to zejście z Ekstraligi do pierwszej ligi jakoś załamało. Mam na myśli to, że on samego siebie musi przekonać, że będzie dobrze, że szybko się odbije i będzie ważnym zawodnikiem PSŻ i pierwszej ligi – zakończył popularny „Bajer”.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×