Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Janusz Kołodziej przeszedł operację. Przed nim oczekiwanie na powrót do startów

Janusz Kołodziej
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Janusz Kołodziej przeszedł operację. Przed nim oczekiwanie na powrót do startów

Pierwsze tygodnie sezonu nie są bardzo pechowe dla Janusza Kołodzieja. Najpierw jeszcze w meczu towarzyskim lider Fogo Unii Leszno doznał urazu mostka, który wykluczył go z dalszych startów w tej fazie sezonu. Przysporzyło mu to również problemów podczas pierwszych spotkań PGE Ekstraligi, gdyż ze względu na kontuzję nie pojechał na mecz do Torunia. Teraz kiedy wydawało się, że może być już tylko lepiej przyszła kolejna kontuzja. Kołodziej jest już natomiast po operacji.

Piątkowe spotkanie w ramach czwartej kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Zooleszcz GKM-em Grudziądz a Fogo Unią Leszno przyniosło parę złych wiadomości dla kibiców gości. Nie dość, że wysoko przegrali oni ważne starcie, to jeszcze kolejnej kontuzji doznał ich lider Janusz Kołodziej. 39-latek upadł w wyścigu dwunastym i od razu złapał się za lewy bark. Sceny te nie mogły napawać optymizmem, a doświadczony zawodnik udał się chwilę później na dalsze badania do szpitala.

Kilka godzin później było już niestety jasne, co stało się Kołodziejowi. Żużlowiec doznał zwichnięcia stawu ramiennego ze złamaniem guzka większego. W tym przypadku konieczna była operacja, którą lider „Byków” przeszedł wczoraj. Unia w swoich mediach poinformowała, że zabieg zakończył się sukcesem, a Janusz Kołodziej czuje się dobrze. Nie wiadomo jednak, ile dokładnie potrwa przerwa w startach zawodnika.

Fogo Unię Leszno czekają teraz mecze, w których nie będą mogli skorzystać ze swojej największej armaty. Na dodatek zmierzą się oni z dwoma medalistami PGE Ekstraligi z zeszłego roku. Najpierw 17 maja pojadą oni do Wrocławia, gdzie zmierzą się z miejscową Betard Spartą, a tydzień później na stadionie im. Alfreda Smoczyka staną naprzeciw Orlen Oil Motoru Lublin.

Żużel
Fot. Czarny Productions
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *