Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

To jedna z najważniejszych imprez żużlowych w mieście. „Te zawody są w stanie ściągnąć zawodników z najwyższej półki”

imprez żużlowych
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

To jedna z najważniejszych imprez żużlowych w mieście. „Te zawody są w stanie ściągnąć zawodników z najwyższej półki”

Kilka dni temu ogłoszono, że Memoriał Edwarda Jancarza wraca do żużlowego kalendarza na sezon 2024. To jedna z najbardziej znanych w Polsce imprez towarzyskich organizowanych ku pamięci jednego z dawnych zawodników. W Gorzowie niektórzy uważają te zawody za nieodłączną część sezonu.

O znaczeniu turnieju w lokalnych mediach wypowiedział się były prezes Stali Gorzów, Ireneusz Maciej Zmora. Uważa on, że Memoriał Edwarda Jancarza to nie tylko kolejny towarzyski turniej, ale okazja do tego, aby na stadionie imienia legendarnego zawodnika rywalizowały największe żużlowe nazwiska.

Uważam, że Memoriał Edwarda Jancarza jest bardzo ważnym turniejem i powinien się znaleźć w żużlowym kalendarzu imprez w Gorzowie. To zawody, które poza ligą i Grand Prix są w stanie ściągnąć do Gorzowa zawodników z najwyższej półki. Poza tym jest to upamiętnienie legendy gorzowskiego klubu. Uważam, że należy pójść dalej przy organizacji tych zawodów, tak by była imprezą memoriałową także innych żużlowców Stali Gorzów, którzy już odeszli. Jest to świetny moment, żeby ich upamiętnić, tak by młodsze pokolenie pamiętało, że byli też inni żużlowcy – mówi dla gorzowskie.pl Ireneusz Maciej Zmora.

Memoriały to świetna inicjatywa upamiętniająca zawodników, którzy już odeszli z tego świata. W dużej mierze właśnie dzięki tego typu zawodom starsi kibice nie zapominają o tych wybitnych postaciach, a młodsi kibice mogą poznać ich sylwetki oraz osiągnięcia.

Jakiej klasy zawodnicy zjadą się wiosną do Gorzowa? Na odpowiedź na to pytanie będziemy jeszcze musieli poczekać, aczkolwiek Waldemar Sadowski już zapowiedział, że jedno z zaproszeń z pewnością wystosuje do Bartosza Zmarzlika. Można zatem spodziewać się, że lista startowa będzie obfitowała w wiele mocnych nazwisk. Żużlowcy też powinni być chętni do udziału w Memoriale ze względu na to, że jest on zaplanowany na początek sezonu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *