Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tarasienko podsumowuje swój występ w starciu z Falubazem „Wynik oddaje mój dzisiejszy mecz”

Tarasienko
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Tarasienko podsumowuje swój występ w starciu z Falubazem „Wynik oddaje mój dzisiejszy mecz”

W niedzielę ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmował u siebie NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Spotkanie to było arcyważne dla obu jadących w nim ekip, gdyż miało wpływ na losy walki o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Lepsi tego dnia byli zawodnicy ekipy gospodarzy, ale goście z Grudziądza nie wyjechali z pustymi rękoma. Udało im się wyszarpać bowiem punkt bonusowy. Jak po meczu mówił Wadim Tarasienko, obie ekipy tego dnia męczyły się podczas starcia.

Początek meczu ułożył się lepiej dla gospodarzy. Wyszli oni na prowadzenie i po siedmiu wyścigach prowadzili już przewagą dziesięciu punktów. Wtedy wydawało się, że ZOOleszcz GKM Grudziądz może sięgnąć również po punkt bonusowy. Zielonogórzanie jednak zdołali w kolejnych fazach spotkania zniwelować straty i do końca walczyli o komplet punktów. W ostatniej gonitwie grudziądzanie zdołali przypieczętować zwycięstwo. Sam mecz przyniósł naprawdę dużo emocji, o czym wspomniał Tarasienko. Pogratulował on również drużynie rywali.

– Fajny mecz, fajne widowisko. My i widać, że Falubaz też się męczył. Szliśmy łokieć w łokieć, chciałbym pogratulować, bo na własne oczy widziałem zapór zawodników Falubazu przede mną, których nie dało się minąć. Fajnie ustawiali się w parę i nie miałem po prostu szans – mówił na antenie Canal+ Sport Tarasienko.

Wadim Tarasienko w samych zawodach zdobył osiem punktów z jednym bonusem. 30-latek miewał różne momenty podczas tego pojedynku. W jednym biegu jechał lepiej, żeby w kolejnym przywieźć mniejszą zdobycz punktową. Według niego samego jego indywidualny wynik bardzo dobrze pokazuje, jak wyglądał mecz z jego perspektywy. Wspomniał również, że brakowało mu nieco szczęścia, jak w biegu ósmym, kiedy wygrał start i na tor upadł jego kolega z zespołu, a w powtórce przyjechał już za oboma zawodnikami gości.

– Wynik oddaje mój dzisiejszy mecz. Taki trochę szarpany i te punkty są też szarpane. Trochę znajdowałem się nie w tym miejscu, nie po mojej stronie było delikatnie dzisiaj szczęście na przykład w wyścigu, gdzie wygrałem start z pierwszego pola, ale Kacper [Łobodziński – przyp.red.] niestety się przewrócił, tu już miałem wygrany start, a w powtórce już jakby nie wygrałem, nie miałem tego samego miejsca i motor już tak nie pojechał i później w tym czternastym Piter też fajny start zrobił, jak ja i odepchnął mnie po prostu bardzo ładnie na ich korzyść i pojechali do przodu – przyznał.

448978964 1091004915966671 984773117446126351 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
449027122 1091010315966131 2453327634544868661 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *