Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Tai Woffinden bierze całą odpowiedzialność za przegrane złoto z Polakami

Tai Woffinden
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Tai Woffinden bierze całą odpowiedzialność za przegrane złoto z Polakami

Jedną z największych niespodzianek sobotniego finału Drużynowego Pucharu Świata była dyspozycja reprezentacji Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy do ostatniego wyścigu walczyli z Polakami o zwycięstwo i pokazali się z bardzo dobrej strony. Jednym z powodów przegranej walki z biało-czerwonymi mogła być gorsza dyspozycja Taia Woffindena, który po pierwszych dwóch trójkach przywiózł późnej już tylko jeden punkt.

Finał IMP w Krośnie odwołany i przeniesiony!

Zawodnik wrocławskiej Sparty na swoich mediach społecznościowych przekazał swoje przemyślenia. Brytyjczyk napisał, że jest w pełni odpowiedzialny za niezdobycie złota przez jego reprezentację, po 2 biegach ukończonych przez niego bez punktów. Woffinden przeprosił wszystkich brytyjskich kibiców, a także cały zespół za niewykonanie zadania, podziękował on również za wsparcie kibiców, którzy pojawili się w sobotę na Stadionie Olimpijskim.

Dla Taia Woffindena wrocławski, żużlowy mundial był jedną ostatnich szans na wygranie ostatniego brakującego trofeum w jego kolekcji, a miał ku temu doskonałą okazję, gdyż reprezentacja Wielkiej Brytanii nie była tak silna od bardzo dawna. Z pewnością trzykrotny mistrz świata wyciągnie wnioski z przegranego w finale złota, za które w pełni bierze on odpowiedzialność na siebie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *