Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Szymon Woźniak wraca do Speedway Grand Prix w Gorzowie oraz Oskar Paluch z dziką kartą na SGP 2

Prezes Stali
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Redakcja

Szymon Woźniak wraca do Speedway Grand Prix w Gorzowie oraz Oskar Paluch z dziką kartą na SGP 2

Były mistrz Polski, Szymon Woźniak, będzie miał szanse, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę na temat domowego toru, kiedy w sobotę 24 czerwca stanie na starcie jako uczestnik FIM Speedway GP of Poland – Gorzów z dziką kartą.

Żużel. Świetne występy Polaków w Szwecji, rekord toru w Hallstavik i przeciąganie liny w Malilli

Woźniak, który zdobył trzy punkty jako dziką kartę w Gorzowie w 2022 roku, stał się jedną z największych polskich gwiazd ostatnich sezonów, zdobywając srebro FIM Speedway of Nations 2020 wraz z Bartoszem Zmarzlikiem w Lublinie.

W 2017 roku w Gorzowie zdobył tytuł mistrza Polski, a sezon 2018 przeszedł do Stali Gorzów, gdzie pozostał do dziś, pomagając klubowi w zdobyciu trzech srebrnych i jednego brązowego medalu PGE Ekstraligi.

Do 30-latka dołączają w tym dniu koledzy z drużyny Stal Gorzów, Oskar Fajfer i Wiktor Jasiński, którzy pełnią funkcję rezerwowych podczas tego turnieju, wystąpią z numerem 17 i 18.

Również warto wspomnieć, że w ten weekend na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się podwójne starcie FIM Speedway, a w piątek 23 czerwca FIM SGP2 Polski.

Nastoletnia sensacja Oskar Paluch, który obchodzi dziś swoje 17. urodziny, wystąpi z numerem 16 podczas drugiej rundy SGP2 – mistrzostw świata FIM Speedway Under-21 World Championship, które rozpoczęły się w Pradze w ubiegłą sobotę.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *