Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Stelmet Falubaz Zielona Góra: zmiany w składzie Rady Nadzorczej

Nowa data
Fot. Marta Astachow

Autor: Sebastian Krauz

Stelmet Falubaz Zielona Góra: zmiany w składzie Rady Nadzorczej

Władze klubu Stelmet Falubaz Zielona Góra w oficjalnym komunikacie na stronie kubu poinformowały, że doszło do zmian w składzie Rady Nadzorczej klubu. Zmiany są pokłosiem tego, że 30 września 2022 roku rezygnację z pełnionych funkcji złożyli Przewodniczący Rady Nadzorczej Stanisław Bieńkowski oraz członek zarządu spółki Monika Zapotoczna. Jak się jednak okazało, z dotychczasowych funkcji zrezygnowało dwóch innych członków.

Wspomniana dwójka o swojej rezygnacji miała myśleć już rok wcześniej, kiedy to Stelmet Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi. Wtedy jednak do zmian nie doszło, bowiem włodarze klubu wierzyli w szybki powrót do elity.

– Już rok temu, po spadku uważaliśmy, że nasza rezygnacja to właściwy krok, ale jednocześnie poczucie obowiązku wobec klubu było silniejsze. Przez cały sezon wspólnie pracowaliśmy, by spółka działała na stabilnym poziomie, by zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki do realizacji głównego celu, czyli awansu do PGE Ekstraligi. To się niestety nie udało, więc czas na zmiany. Jednocześnie chcemy podkreślić, że spółka funkcjonuje bez przeszkód i na poziomie zapewniającym walkę o najwyższe cele. Życzymy tego sukcesu Falubazowi w nowym sezonie. Dziękujemy za współpracę Radzie Nadzorczej, Prezesowi i pracownikom klubu – mówili wtedy dla klubowych mediów.

Oczami Jerzego Głogowskiego – Lata 80′ i 90′ polskiego żużla

Mimo rezygnacji Stanisława Bieńkowskiego z funkcji w Radzie Nadzorczej, nie zmienił się skład właścicielski spółki. Akcjonariuszami pozostali: Miasto Zielona Góra, Stelmet S.A., Przedsiębiorstwo „STELMET” Stanisław Bieńkowski, Dowhan sp. j. oraz Stowarzyszenie ZKŻ.

Wczoraj odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ZKŻ SSA, którego wynikiem są wspomniane zmiany w składzie Rady Nadzorczej. W jej skład wchodzą teraz: Stanisław Bieńkowski jako jej przewodniczący, a także Monika Zapotoczna, Konrad Witrylak i Wojciech Domagała. Z dotychczasowych funkcji w ZKŻ SSA zrezygnowali Artur Haładyn i Wojciech Domagała, który do wyboru nowego Prezesa Zarządu, został wyznaczony do pełnienia obowiązków Członka Zarządu spółki.

Informacja za Stelmet Falubaz Zielona Góra.

Fot. Marta Astachow

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Stelmet Falubaz Zielona Góra: zmiany w składzie Rady Nadzorczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *