Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Stanisław Chomski o Jasińskim „Znawcy już dawno go odsuwali na ławkę”

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Stanisław Chomski o Jasińskim „Znawcy już dawno go odsuwali na ławkę”

W niedzielnym meczu PGE Ekstraligi, między EBUT.PL Stalą Gorzów, a Tauron Włókniarzem Częstochowa, solidny występ zaliczył zawodnik U-24 Stali, Wiktor Jasiński. 23-latek zdobył 5 punktów z bonusem, wygrywając jeden ze swoich biegów. Przed spotkaniem wielu kibiców dywagowało, czy nie lepiej byłoby dać szansę młodemu Matiasowi Pollestadowi, jednak tak się nie stało i chyba gorzowianie nie żałują.

Żużel. Kto z kim pojedzie o Ekstraligę? Prawdopodobny terminarz play-off 1. Ligi Żużlowej

W pomeczowym wywiadzie dla kanału YouTube PGE Ekstraligi menadżer „Stalowców”, Stanisław Chomski wypowiedział się na temat jazdy żużlowca, a także dyskusji wokół Jasińskiego. Trener mówił, że jeden bieg bez punktów nikomu nie przyniesie wstydu, kiedy jedzie się z żużlowcami tej klasy, a Wiktor potrafił wykorzystać atut własnego toru i wygrać wyścig, również udało mu się powalczyć z Jakubem Miśkowiakiem o pozycję i wygrać tę walkę.

Chomski podkreślił, że zawodnik w klubie musi wiedzieć, że ma oparcie i kredyt zaufania, kiedy na zewnątrz jest on krytykowany i odsuwany od składu. W żużlu trzeba działać konsekwentnie, nie tylko dając szansę, ale również powinno się rozmawiać i pracować, a u Wiktora mogli zaobserwować właśnie tę pracę.

„Jedno zero nikomu nie przyrzuci wstydu z takimi zawodnikami, jak tu jechali bo potrafił przyjechać i wykorzystać atut toru, wygrać wyścig, potrafił powalczyć z Kubą Miśkowiakiem w walce o pozycję, także są pewne założenia, które zawodnik musi czuć, że ma oparcie i kredyt zaufania, bo znawcy już dawno go odsuwali na ławkę. Jeszcze raz powiem jak w zeszłym roku Hansena, w żużlu jest pewna konsekwencja działania, ona jest oparta nie tylko na tym, że dajemy szansy, tylko na rozmowie, wyciąganiu wniosków i pracy, zwłaszcza na ostatnim treningu było widać że jest duża szansa że zawodnik zapunktuje i tak też było” – mówił w pomeczowym wywiadzie dla PGE Ekstraligi Stanisław Chomski.

Obecny sezon nie należy do łatwych dla Wiktora Jasińskiego. Zawodnik jest krytykowany za swoją postawę w lidze, a dodatkowo pojawiły się plotki, jakoby Stal Gorzów miał zasilić Jakub Miśkowiak, który miałby zająć miejsce Jasińskiego, jako zawodnika U-24. Wychowanek Stali zapowiedział jednak, że zostanie i będzie walczył o skład.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *