PSŻ Poznań ratuje remis w ostatnim biegu! Szalony finał meczu z Orłem Łódź [Relacja]
PSŻ Poznań – Orzeł Łódź wynik 45:45. Remis uratowany w ostatnim biegu po wielkich emocjach
PSŻ Poznań – Orzeł Łódź wynik 45:45 po meczu pełnym zwrotów akcji i ogromnych emocji. Gospodarze byli o krok od porażki, ale w dwóch ostatnich biegach odwrócili losy spotkania. Kapitalna jazda Ryana Douglasa i Kacpra Pludry sprawiła, że PSŻ wyrwał remis dosłownie rzutem na taśmę, zostawiając kibiców w ogromnym napięciu do samego końca.
Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, ale to Orzeł Łódź częściej wyglądał na drużynę bardziej poukładaną. Goście potrafili wykorzystywać błędy rywali i w kluczowym momencie – po biegach 12 i 13 – wyszli na wyraźne prowadzenie.
Najpierw świetny bieg młodzieżowca Kacpra Halkiewicza, a chwilę później kapitalna jazda pary Nagel – Berntzon sprawiły, że Łódź prowadziła już różnicą czterech punktów. Wydawało się, że to moment, w którym PSŻ pęknie.
Poznań jednak nie odpuścił. W biegu 14 trenerzy sięgnęli po podwójną rezerwę taktyczną – i to był strzał w punkt. Ryan Douglas i Kacper Pludra wygrali podwójnie 5:1, doprowadzając do sytuacji, w której o wszystkim miał zdecydować ostatni wyścig. I właśnie wtedy zaczęło się prawdziwe napięcie.
Dan Bewley wygrał kwalifikacje do Grand Prix Niemiec na żużlu w Landshut! Bartosz Zmarzlik na trzecim miejscu
Żużel na żywo. Gdzie oglądać kwalifikacje Grand Prix Niemiec?
W biegu finałowym PSŻ potrzebował zwycięstwa, żeby uratować remis – i zrobił dokładnie to, co musiał. Douglas i Pludra ponownie świetnie wyszli spod taśmy i bardzo szybko zbudowali przewagę. Zach Cook próbował jeszcze gonić, ale tym razem nie był w stanie nic zrobić. Efekt? 5:1 i remis 45:45, który dla gospodarzy smakuje jak zwycięstwo.
„Mały cud się wydarzył! PSŻ uratowało remis rzutem na taśmę” – tak można podsumować końcówkę tego spotkania.
Największym bohaterem gospodarzy był bez wątpienia Ryan Douglas (14 punktów), który ciągnął wynik w kluczowych momentach. Świetnie wsparł go Kacper Pludra (11+3). Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja u części liderów – Niels Kristian Iversen miał wyraźne problemy i nie dawał tego, czego oczekuje się od zawodnika tej klasy. Po stronie Orła solidnie punktowali m.in. Oliver Berntzon (10+1) i Zach Cook (8+1), ale zabrakło domknięcia meczu.
Hunters PSŻ Poznań 45
9. Dimitri Berge – 6 (3,2,0,1,-)
10. Bartosz Smektała – 7 (3,1,3,0)
11. Niels Kristian Iversen – 3 (0,1,1,1,-)
12. Kacper Pludra – 11+3 (1*,0,3,3,2*,2*)
13. Ryan Douglas – 14 (2,2,3,1,3,3)
14. Kamil Witkowski – 2+1 (0,2*,0)
15. Antoni Mencel – 2 (2,0,0)
16. Stanisław Ignaszak
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 45
1. Marcin Nowak – 7+1 (2,1,1*,2,1)
2. Zach Cook – 8+1 (0,3,2,2*,1)
3. Villads Nagel – 7+3 (1*,2*,1*,3,0)
4. Szymon Szlauderbach – 5 (0,3,2,w)
5. Oliver Berntzon – 10+1 (3,3,2,2*,0)
6. Krzysztof Lewandowski – 4 (3,1,0)
7. Kacper Halkiewicz – 4 (1,d,3)
8. Dan Thompson
![PSŻ Poznań ratuje remis w ostatnim biegu! Szalony finał meczu z Orłem Łódź [Relacja] 1 Google News Best Speedway Tv](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2024/09/baner-google-news-dolacz-do-nas-1024x256.png)
![PSŻ Poznań ratuje remis w ostatnim biegu! Szalony finał meczu z Orłem Łódź [Relacja] 2 Żużel. Orzeł Łódź z problemami tuż przed startem ligi! Chodzi o domowy tor](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2025/04/DSC_0013-1-1600x944.jpg)
![PSŻ Poznań ratuje remis w ostatnim biegu! Szalony finał meczu z Orłem Łódź [Relacja] 3 Żużel. Orzeł Łódź z problemami tuż przed startem ligi! Chodzi o domowy tor](https://bestspeedwaytv.pl/wp-content/uploads/2025/08/97c67963-0f95-440a-839d-90bfd2c695ac-1024x651.jpeg)
- Żużel. Potężne osłabienie Fogo Unii Leszno! Janusz Kołodziej wypada ze składu
- PSŻ Poznań ratuje remis w ostatnim biegu! Szalony finał meczu z Orłem Łódź [Relacja]
- Dan Bewley wygrał kwalifikacje do Grand Prix Niemiec na żużlu w Landshut! Bartosz Zmarzlik na trzecim miejscu
- Żużel na żywo. Gdzie oglądać kwalifikacje Grand Prix Niemiec?
- Żużel. Był o krok od awansu. Pawełczak mówi wprost po IMP Challenge