Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Speedway of Nations dzień drugi. Australia i Dania stają do walki o finał [ZAPOWIEDŹ]

Speedway of Nations
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Speedway of Nations dzień drugi. Australia i Dania stają do walki o finał [ZAPOWIEDŹ]

W środę, 10 lipca odbędzie się drugi półfinał Speedway of Nations w Manchesterze. Kto uzupełni stawkę w finale i dołączy do gospodarzy, a także reprezentacji Szwecji, Polski oraz Niemiec? Na starcie pojawiają się ostatni zdobywcy SoN: Australijczycy. Deptać po piętach powinni im Duńczycy. Która drużyna zajmie trzecie miejsce?

Oczy wszystkich będą skierowane na reprezentacje Australii oraz Danii. Co do tego nie ma dwóch zdań. „Kangury” przyjeżdżają do Manchesteru w bardzo silnym zestawieniu. Max Fricke, Jack Holder i Brady Kurtz są w tym sezonie w bardzo wysokiej dyspozycji. Można śmiało stwierdzić, że przy dobrym dniu, mogą być nawet głównymi kandydatami do złotego medalu w finale.

Swoje trzy grosze do półfinałowej rywalizacji będzie chciała jednak wtrącić reprezentacja Danii. W niej z oczywistych względów zabraknie Leona Madsena, który z powodu swoich spraw prywatnych zrezygnował ze startów dla reprezentacji. Nicki Pedersen miał jednak w kim wybierać. Do Manchesteru zabrał Mikkela Michelsena, Andersa Thomsena oraz Rasmusa Jensena. Ten pierwszy jedzie swój najlepszy sezon w Speedway Grand Prix w karierze. Duńczycy liczą na to, że również podczas Speedway of Nations będzie liderem z prawdziwego zdarzenia.

Największe szanse na trzecie miejsce trzeba dawać Czechom i Łotyszom. To właśnie oni powinni między sobą rozstrzygnąć tę rywalizację. Czesi mają w duecie uczestnika cyklu GP: Jana Kvecha, a także Vaclava Milika. Na rezerwie znajduje się utalentowany Adam Bednar. Łotyszy z kolei prowadzić będzie świeżo wracający po kontuzji Andrzej Lebiediew. Potrzebuje on jednak solidnego wsparcia od Daniiła Kołodinskiego lub Jewgienija Kostygowa.

Stawkę półfinału uzupełniają Norwegowie, Słoweńcy oraz Amerykani. Oczywiście im również nie można odbierać szans, ale tylko słabe zawody ze strony silniejszych na papierze rywali, mogą dać im szansę na wywalczenie sensacyjnego awansu.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 20:00. Relację LIVE będziecie mogli śledzić na naszym portalu.

Lista startowa 2. Półfinału SON:

Reprezentacja Czech

1. Vaclav Milik

2. Jan Kvech

15. Adam Bednar

Reprezentacja Australii

3. Jack Holder

4. Max Fricke

16. Brady Kurtz

Reprezentacja Norwegii

5. Mathias Pollestad

6. Truls Kamhaug

17. Glenn Moi

Reprezentacja Słowenii

7. Anze Grmek

8. Matic Ivacic

18. Denis Stojs

Reprezentacja USA

9. Broc Nicol

10. Gino Manzares

19. Luke Becker

Reprezentacja Danii

11. Mikkel Michelsen

12. Anders Thomsen

20. Rasmus Jensen

Reprezentacja Łotwy

13. Andrzej Lebiediew

14. Daniił Kołodinski

21. Jewgienij Kostygow

Wilki Krosno
Fot. Mateusz Biskup
Żużel
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *