Przejdź do treści
Aktualności/Ligi Zagraniczne

To czy odbędzie się Speedway Grand Prix w Togliatti w dużej mierze zależy od kibiców

Speedway Grand Prix

Autor: Małgorzata Olejniczak

bstv 1536x162 3

To czy odbędzie się Speedway Grand Prix w Togliatti w dużej mierze zależy od kibiców

[su_label]Autor: Małgorzata Olejniczak Data: 29-05-2021[/su_label]

28 sierpnia 2021 r. w rosyjskim Togliatti zaplanowana jest jedna z rund tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. O przygotowaniach do tego wydarzenia, a także o oczekiwaniach związanych z rozpoczętym właśnie w Rosji sezonem, wypowiedział się dla klubowych mediów prezes Mega Łada Togliatti Aleksiej Stiepanow.

„Zarówno Federacja rosyjska jak klub Mega Łada wypełniły wszystkie zobowiązania by zorganizować te międzynarodowe zawody. Wykonaliśmy również niezbędne prace i jesteśmy gotowi na przyjęcie: żużlowców, mechaników, sędziów i organizatorów. Pewną przeszkodą jest uzyskanie rosyjskich wiz i przekroczenie rosyjskiej granicy przez uczestników cyklu. Dlatego apeluję do kibiców, żeby się szczepili, bo wiele zależy od postawy tysięcy fanów żużla. Nadal obserwujemy wzrost zachorowalności w Togliatti, ale jednocześnie mamy szczepionkę, którą z jakiegoś nieznanego powodu ludzie nie chcą się szczepić. A dziś szczepienia są jedynym istniejącym narzędziem, przy pomocy którego możemy starać się kontrolować koronawirusa. Sam byłem w szpitalu i wiem, jaka to niebezpieczna choroba. Mamy szczepionkę, dzięki której ludzie wytwarzają przeciwciała przeciwko COVID-19 i jeśli nie będziemy się szczepić, to będziemy musieli się zmierzyć z kolejną falą pandemii, przez co z prawie ze 100% prawdopodobieństwem można powiedzieć, że Grand Prix w Togliatti nie odbędzie się. Władze regionu najpierw zrobiły wszystko, aby na naszym stadionie doszedł do skutku długo wyczekiwany turniej o mistrzostwo świata. Następnie zapewniły dostawy odpowiedniej ilości szczepionki. Zatem fanom pozostaje tylko zaszczepienie się. Na szczęście można to zrobić nie tylko w każdej klinice, ale także w miejscach publicznych, na przykład w centrach handlowych. W Togliatti znajduje się również całodobowe biuro, w którym można się zaszczepić w dogodnym czasie. Szczepienie jest w dzisiejszych czasach koniecznością, dlatego apeluje do wszystkich by szczepili się, jeśli nie mają przeciwwskazań”.

„Na dzisiaj faworytem ligi jest dla mnie Turbina Bałakowo. Jeśli chodzi o Mega-Ładę, to jesteśmy przygotowani do sezonu i do walki. Niestety kontuzjowany był nasz stały obcokrajowiec Adrian Gala. Dziś radzi sobie dobrze, ale brakuje mu jeszcze startów na torze w Togliatti. Dlatego sezon zaczniemy z innym obcokrajowcem, Łotyszem Andrzejem Lebiediewem (Maga-Łada w środę 26.05. pokonała Wostok Władywostok 57:35, a Lebiediew zdobył 16 oczek plus bonus – red.). Mamy bardzo dobry, wyrównany zespół, który jest w stanie walczyć z każdym przeciwnikiem. Wadim Tarasienko, Roman Lachbaum, Andrzej Lebiediew i Renat Gafurov to nasza czwórka seniorów. Poza tym mocno stawiamy na Jewgienija Sajdullina, który, bez wątpienia, przywiezie punkty juniorskie. Nie wykluczam też niespodzianki ze strony Arsenija Zubkowa, wychowanka naszej akademii. Nie mogę się już doczekać kibiców na trybunach, ciekawych wyścigów i zdobycia przez Mega-Ładę tytułu mistrza Rosji!”.

źródło: megalada.com

fot. facebook MegaLada Team

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *