Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

„Nie powinniśmy popadać w jakąś euforię. Pojedziemy do Rzeszowa i tam nas drużyna z Rzeszowa zweryfikuje” – wypowiedzi po meczu SpecHouse PSŻ Poznań – BUDMAX-STAL Polonia Piła.

SpecHouse PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

„Nie powinniśmy popadać w jakąś euforię. Pojedziemy do Rzeszowa i tam nas drużyna z Rzeszowa zweryfikuje” – wypowiedzi po meczu SpecHouse PSŻ Poznań – BUDMAX-STAL Polonia Piła.

Glowne 6
Fot. Sandra Rejzner

W Lany Poniedziałek na poznańskim Golęcinie, doszło do spotkania drugiej kolejki 2 ligi żużlowej, gdzie miejscowy SpecHouse PSŻ Poznań podejmował derbowego rywala z północy BUDMAX-STAL Polonia Piła. Mecz zakończył się wynikiem 66:24 dla Skorpionów, po zawodach krótkich wypowiedzi udzielili nam menedżer SpecHouse PSŻ Poznań Tomasz Bajerski oraz żużlowiec SpecHouse PSŻ Poznań Kacper Gomólski.


Tomasz Bajerski:

Tomasz Bajerski
Fot. Sandra Rejzner


„No myślałem, że Piła tutaj zdecydowanie lepiej, mocniej Nam się postawi. Troszeczkę Tomas H. Jonasson tutaj się stawiał i jeździł a reszta bardzo bardzo słabo. Myślę, że nie powinniśmy popadać w jakąś euforię, pojedziemy do Rzeszowa i tam nas drużyna z Rzeszowa zweryfikuje. I po tym meczu rzeszowskim będziemy na pewno mogli wiedzieć więcej.

Jedziemy do Rzeszowa i tam cała drużyna się sprawdzi, naprawdę będzie to porządny sprawdzian. Cieszę się z tego, że Rune Holta tak pojechał bo naprawdę dzisiaj ładnie pojechał i walczył na dystansie nawet jeśli przegrywał starty i zdobywał punkty, pojechał bardzo dobrze. To już nie chodzi o wynik i ile punktów zrobił tylko chodzi o to jak jechał, jechał szybko, jechał dobrze i cały czas na dystansie walczył. Ja jestem z tego zadowolony i co najważniejsze ten sprzęt, w końcu wszystko zagrało.

Olivier Buszkiewicz zdecydowanie dobrze się prezentował na sparingach, także dobrze na treningach. Te wyjazdy, on potrzebuje dużo dużo jazdy na obcych torach bo widać, że tutaj na torze w Poznaniu radzi sobie świetnie.

Zobaczymy jak przyjdą jeszcze mocniejsze drużyny i jeszcze mocniejsi młodzieżowcy i jak wtedy będzie jechał ale ja wierzę w niego i myślę, że będzie dostawał ode mnie dużo szans. Spokojnie przeanalizujemy to spotkanie i myślę, że duża szansa jest na to, że Olivier Buszkiewicz pojedzie w Rzeszowie.”

Kacper Gomólski:

Kacper Gomolski
Fot. Sandra Rejzner


„Dosyć długo dzisiaj ten automat trzymał i Tomas (red. Tomas H. Jonasson) się ruszył i mnie wrobił, gdzieś poszła mi ręka za nim, mój błąd zdecydowanie ale się cieszę, że zawody zacząłem w siódmym biegu i jakby dokooptowałem do kolegów i później dwójka z bonusem, trójka i powiedzmy, że jestem zadowolony.

Dzisiaj byłem zadowolony ze startów, bo też bodajże gdy wygrałem bieg z pierwszego pola miałem cały motocykl przed Tomasem (red. Tomas H. Jonasson) więc starty na plus. Po Tarnowie nie mogłem być z nich zadowolony bo tam było mega przyczepnie i jakoś nie radziłem sobie ze startem ale coś tam gryzłem. Szkoda, jestem trochę zły na siebie, że tą taśmę dotknąłem no ale fajnie, że cała drużyna pojechała równo.

Bardzo cieszy mnie też postawa Oliviera Buszkiewicza bo ten chłopak naprawdę fajnie się rozwija i tu trochę wprowadzę w drużynie nerwowości – szkoda, że nie pojechał w czwartym biegu.

Zgodzę się, że w Rzeszowie nastąpi prawdziwa weryfikacja ale w Tarnowie również ona była i lepiej, że stało się to na początku sezonu. Teraz mamy trochę więcej tej jazdy, ja też liczę na jakiś trening w tygodniu bo muszę jeszcze jedną rzecz sprawdzić, może zadziała. Weryfikacja na pewno będzie z mocnym Rzeszowem, więc na pewno będziemy chcieli tam powalczyć o jak najlepszy wynik i nastawiamy się, że będzie walka.

Dzisiaj na pewno wszyscy pojechali równo, jesteśmy mocni psychicznie i mimo tego, że oczywiście to była Piła gdzie jakby na papierze nie wygląda to jakoś bardzo mocno ale ci zawodnicy potrafią jechać. Dla przykładu Lars Skupień, który nie jechał, zrobił zero i nie jechał, później, że tak powiem się odkręcił więc potrafi jechać.

Pod względem głowy fajnie, że ten mecz tak poszedł, wszyscy zapunktowali i jedziemy do Rzeszowa walczyć!”

Przypomnijmy, że następny mecz drużyna SpecHouse PSŻ Poznań rozegra 23.04 o godz. 14 na wyjeździe z ekipą TEXOM Stal Rzeszów.


Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×