Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Spartanie się przełożyli, a Byki trochę pogubiły. Oceny po pierwszym ćwierćfinale Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Sparta
Fot. Czarny Productions

Autor: Jagoda Burka

Spartanie się przełożyli, a Byki trochę pogubiły. Oceny po pierwszym ćwierćfinale Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

Za nami pierwsza odsłona ćwierćfinałowego starcia między Fogo Unią Leszno a Betard Spartą Wrocław. Przypomnijmy, że wrocławianie zwyciężyli na wyjeździe sześcioma punktami. Oto pomeczowe oceny dla zawodników obu drużyn.

Piotr Protasiewicz mocno krytykuje obecny system rozgrywek – “Niestety system rozgrywek, jaki mamy, jest strzałem w kolano”

Skala ocen: 1-6

Fogo Unia Leszno

Bartosz Smektała: 2

Mimo dobrego prognostyka w postaci pierwszego zwycięskiego biegu później było gorzej – dwie zerówki i jedno “oczko”. Nie był to udany dzień dla Smektały, a jak sam przyznał – nie czuł tego błysku w swojej dyspozycji. 

Janusz Kołodziej: 6

Mimo jednej wpadki związanej ze zbyt szerokim wyniesieniem się na łuku i wykorzystaniem tego błędu przez rywala nie można Januszowi dać niższej oceny niż celująca. Widzieliśmy niesamowitą prędkość u kapitana Unii, a dorobek szesnastu punktów mówi sam za siebie. 

Chris Holder: 1

Dwa zera, a później brak jazdy do końca zawodów. Ocena adekwatna do zdobyczy punktowej. 

Jaimon Lidsey: 3

Dobre rozpoczęcie zawodów Australijczyka, jednak później była już tendencja zniżkowa. Mimo wszystko zdobył ważne punkty dla Fogo Unii, szczególnie w początkowej fazie spotkania. 

Grzegorz Zengota: 5

Z pewnością drugie z najjaśniejszych ogniw w kartach Piotra Barona. Mimo braku indywidualnego zwycięstwa Zengota walczył o każdy punkt, nawiązywał walkę, a przede wszystkim nie zanotował “zerówki”. 

Antoni Mencel: 1

Dwa starty i dwa zera, a później zastąpiony przez rezerwowego. Nie było w nim widać znanej nam już zadziorności i waleczności. 

Damian Ratajczak: 4

Bardzo dobrym występ młodzieżowca leszczyńskiej Unii. Nawiązywał walkę z seniorami, co widać po jego zdobyczy punktowej. Zasłużona czwórka dla Ratajczaka.

Hubert Jabłoński: 1

Tylko raz pojawił się na torze, ale nie zdobył żadnego punktu. Może, gdyby pojawił się na torze jeszcze raz, moglibyśmy powiedzieć o nim coś więcej. 

Betard Sparta Wrocław:

Piotr Pawlicki: 4+

Pawlicki pokazuje bardzo dobrą dyspozycję po kontuzji. Możemy dywagować, czy było spowodowane znajomością tego toru, jednak to nie zmienia faktu, że staje się on mocnym punktem wrocławskiej Sparty. 

Daniel Bewley: 3+

Słaby początek meczu w wykonaniu Brytyjczyka, jednak po czasie znalazł odpowiednie ustawienia i notował tendencję zwyżkową. Młodszy z duetu pochodzącego z Wysp popisał się także widowiskowym atakiem tuż na samej mecie. Poprawny występ Bewleya.

Artem Łaguta: 3+

Sinusoidalny występ Łaguty na torze w Lesznie, jednak na jego koncie zapisaliśmy osiem punktów z bonusem. Tak samo jak występ Bewleya, poprawny, jednak daleko mu do występów jak za najlepszych czasów. 

Tai Woffinden: 4

Brytyjczyk notował zwyżkę formy, jednak w ostatnim biegu przydarzyła mu się “śliwka”. Mimo wszystko dyspozycja Woffindena w ostatnich miesiącach z pewnością go nie zadowalała, więc niedzielne spotkanie jest “światełkiem w tunelu”. 

Maciej Janowski: 2

Janowski nie zaliczy tego spotkania do udanych. Tylko pięć punktów na koncie Polaka odbija się na ogólnej dyspozycji Betard Sparty. Występ poniżej oczekiwań i kibiców, jak i z pewnością samego Janowskiego.

Bartłomiej Kowalski: 4+

Bardzo dobry występ młodzieżowca Sparty Wrocław. Nawiązywał walkę z zawodnikami z pozycji seniorskich, a gdyby nie zbyt duże wyniesienie się na jednym z wiraży punktów przy jego nazwisku byłoby więcej. 

Kevin Małkiewicz: 4

Wypożyczony z GKMu Grudziądz szesnastolatek robi furorę w PGE Ekstralidze. Pokazuje nam płynność jazdy, a także ogromną waleczność. Jego ocena nie oddaje punktacji, a jazdę i jej styl. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×