Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Sheffield Tigers na dobrej drodze do finału Premiership League Cup

Sheffield Tigers

Autor: Małgorzata Olejniczak

Sheffield Tigers na dobrej drodze do finału Premiership League Cup

W mijającym tygodniu zaplanowano dwie rundy w ramach Premiership League Cup, jednak pogoda sprawiła, że odbyła się tylko jedna z nich.

sheff

I tak w poniedziałek 4 kwietnia, w ramach grupy południowej Peterborough Panthrers na East of England Arena pokonały Ipswich Witches 53-37. Dzięki tej wygranej Pantery, z trzema punktami objęły przodownictwo w grupie południowej, w której obok dwóch wymienionych druzżyn startuje jeszcze zespół King’s Lynn Stars.

W grupie północnej drugie zwycięstwo w obecnej edycji pucharu odniósł zespół Sheffield Tigers, pokonując na wyjeździe dwoma punktami Wolverhampton Wolves. Tygrysy są tym samym zdecydowanym liderem grupy północnej, z sześcioma punktami. Ekipy Wolves i Belle Vue Aces mają na razie zerowy dorobek punktowy.

Zaplanowane na czwartek 8 kwietnia spotkania King’s Lynn Stars z Ipwich Witches oraz Sheffield Tigers z Belle Vue Aces odbędą się w innym terminie.

W starciu Panter z Wiedźmami klasą dla siebie był Chris Harris, który przywiózł 14 punktów w pięciu startach, czym z pewnością uradował nie tylko kibiców z Peterborough ale także tych z Poznania. Dobre występy zaliczyli także Benjamin Basso, który zdobył 12 oczek i dwa bonusy oraz Michael Palm Toft, przywożąc ich 11. W ekipie gości dorównywał im tylko Erik Riss, zdobywając 11 punktów z bonusem. Blado wypadł Jason Doyle przywożąc jedynie 5 punktów.

Reklamy

Peterborough Panthers – Ipswich Witches 53:37

Peterborough Panthers 53: Chris Harris 14, Benjamin Basso 12+2, Michael Palm Toft 11, Scott Nicholls 7+2, Ulrich Ostergaard 5, Jordan Palin 4+1, Hans Andersen 0

Ipswich Witches 37: Erik Riss 11+1, Danny King 8, Troy Batchelor 6+1, Paul Starke 5+2, Jason Doyle 5, Cameron Heeps 2, Anders Rowe 0

W drugim meczu Wolverhampton Wolves przegrały u siebie z Sheffield Tigers 44 :46.

Tygrysy tym samym odniosły drugie zwycięstwo w pucharze i są zdecydowanym faworytem do występu w meczu finałowym. Spotkanie do dziewiątego biegu było bardzo wyrównane, lecz podwójna wygrana pary Tobiasz Musielak – Sam Masters, w dziesiątym starciu wyprowadziła gości na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymywali do końca czternastego biegu. Przed starciem finałowym gospodarze walczyli zatem tylko o remis, ale nawet tego nie udało się im się osiągnąć. Wilki wygrały wprawdzie 4-2 ale było to pyrrusowe zwycięstwo, bo całe spotkanie zakończyło się dwupunktową wygraną gości. Dobry występ na torze w Wolverhampton zaliczył Tobiasz Musielak, który zdobył 10 punktów z bonusem, a małą plamę dał w biegu finałowym, przywożąc tak zwaną „śliwkę”.

Wolverhampton Wolves – Sheffield Tigers 44:46

Wolverhampton Wolves 44: Ryan Douglas 10+1, Nick Morris 10, Sam Masters 8+1, Luke Becker 7+1, Steve Worrall 4, Leon Flint 3, Drew Kemp 2

Sheffield Tigers 46: Adam Ellis 11, Tobiasz Musielak 10+1, Kyle Howarth 7+1, Jack Holder 6, Craig Cook 5+2, Connor Mountain 4+1, Stefan Nielsen 3

fot. fb sheffielsspeedway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×