Żużel - Best Speedway Tv

Sheffield Tigers na dobrej drodze do finału Premiership League Cup | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sheffield Tigers na dobrej drodze do finału Premiership League Cup

Sheffield Tigers

Sheffield Tigers na dobrej drodze do finału Premiership League Cup

W mijającym tygodniu zaplanowano dwie rundy w ramach Premiership League Cup, jednak pogoda sprawiła, że odbyła się tylko jedna z nich.

sheff

I tak w poniedziałek 4 kwietnia, w ramach grupy południowej Peterborough Panthrers na East of England Arena pokonały Ipswich Witches 53-37. Dzięki tej wygranej Pantery, z trzema punktami objęły przodownictwo w grupie południowej, w której obok dwóch wymienionych druzżyn startuje jeszcze zespół King’s Lynn Stars.

W grupie północnej drugie zwycięstwo w obecnej edycji pucharu odniósł zespół Sheffield Tigers, pokonując na wyjeździe dwoma punktami Wolverhampton Wolves. Tygrysy są tym samym zdecydowanym liderem grupy północnej, z sześcioma punktami. Ekipy Wolves i Belle Vue Aces mają na razie zerowy dorobek punktowy.

Reklamy

Zaplanowane na czwartek 8 kwietnia spotkania King’s Lynn Stars z Ipwich Witches oraz Sheffield Tigers z Belle Vue Aces odbędą się w innym terminie.

W starciu Panter z Wiedźmami klasą dla siebie był Chris Harris, który przywiózł 14 punktów w pięciu startach, czym z pewnością uradował nie tylko kibiców z Peterborough ale także tych z Poznania. Dobre występy zaliczyli także Benjamin Basso, który zdobył 12 oczek i dwa bonusy oraz Michael Palm Toft, przywożąc ich 11. W ekipie gości dorównywał im tylko Erik Riss, zdobywając 11 punktów z bonusem. Blado wypadł Jason Doyle przywożąc jedynie 5 punktów.

Peterborough Panthers – Ipswich Witches 53:37

Peterborough Panthers 53: Chris Harris 14, Benjamin Basso 12+2, Michael Palm Toft 11, Scott Nicholls 7+2, Ulrich Ostergaard 5, Jordan Palin 4+1, Hans Andersen 0

Ipswich Witches 37: Erik Riss 11+1, Danny King 8, Troy Batchelor 6+1, Paul Starke 5+2, Jason Doyle 5, Cameron Heeps 2, Anders Rowe 0

W drugim meczu Wolverhampton Wolves przegrały u siebie z Sheffield Tigers 44 :46.

Tygrysy tym samym odniosły drugie zwycięstwo w pucharze i są zdecydowanym faworytem do występu w meczu finałowym. Spotkanie do dziewiątego biegu było bardzo wyrównane, lecz podwójna wygrana pary Tobiasz Musielak – Sam Masters, w dziesiątym starciu wyprowadziła gości na czteropunktowe prowadzenie, które utrzymywali do końca czternastego biegu. Przed starciem finałowym gospodarze walczyli zatem tylko o remis, ale nawet tego nie udało się im się osiągnąć. Wilki wygrały wprawdzie 4-2 ale było to pyrrusowe zwycięstwo, bo całe spotkanie zakończyło się dwupunktową wygraną gości. Dobry występ na torze w Wolverhampton zaliczył Tobiasz Musielak, który zdobył 10 punktów z bonusem, a małą plamę dał w biegu finałowym, przywożąc tak zwaną „śliwkę”.

Wolverhampton Wolves – Sheffield Tigers 44:46

Wolverhampton Wolves 44: Ryan Douglas 10+1, Nick Morris 10, Sam Masters 8+1, Luke Becker 7+1, Steve Worrall 4, Leon Flint 3, Drew Kemp 2

Sheffield Tigers 46: Adam Ellis 11, Tobiasz Musielak 10+1, Kyle Howarth 7+1, Jack Holder 6, Craig Cook 5+2, Connor Mountain 4+1, Stefan Nielsen 3

fot. fb sheffielsspeedway

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×