Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Ścisk w tabeli 2. Ligi Żużlowej. Kto wykorzysta szansę? Grupa Azoty Unia Tarnów – Start Gniezno [ZAPOWIEDŹ]

Żużlowej Unia Tarnów
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Bartosz Glapiak

Ścisk w tabeli 2. Ligi Żużlowej. Kto wykorzysta szansę? Grupa Azoty Unia Tarnów – Ultrapur Start Gniezno [ZAPOWIEDŹ]

Na zakończenie pierwszej rundy rewanżowej w 2. Lidze Żużlowej Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie Ultrapur Start Gniezno. W pierwszym spotkaniu zwyciężyli gnieźnianie 53:37. Zespół z Wielkopolski zaliczył fenomenalną końcówkę spotkania, kiedy to wygrał podwójnie pięć biegów pod rząd.

Czy Stal Gorzów przerwie zwycięską passę Betard Sparty? ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław [Zapowiedź]

W tabeli najniższej klasy rozgrywkowej panuje ścisk. „Jaskółki” znajdują się aktualnie na ostatniej pozycji, lecz do trzeciego Optibet Lokomotivu Daugavpils tracą jedynie trzy punkty. To oznacza, że każde wywalczone „oczko” meczowe będzie miało duże znaczenie. Szansę zgarnięcie pełnej puli będą mieli gnieźnianie, choć do meczu przystąpią w osłabieniu. W składzie zespołu z pierwszej stolicy Polski zabraknie kontuzjowanego Kacpra Gomólskiego. 

Tarnowianie nie pozostają jednak bez szans. Zespół jest w stanie wykorzystać atut własnego toru, choć do tej pory zwyciężyli na nim tylko raz w tym sezonie – z Enea Polonią Pila. Najwyższy czas zatem na przełamanie „Jaskółczego Gniazda”. Z kolei kibice Startu liczą, że pomimo kiepskiego początku rozgrywek, zespół powoli wróci na odpowiednie tory.

W ligowym spotkaniu w barwach przyjezdnych w końcu zadebiutuje Josh Pickering. Australijczyk od początku sezonu leczył skomplikowaną kontuzję, którą na dodatek odnowił w jednym meczu ligi angielskiej. Grupa Azoty Unia z kolei zakontraktowała nowego zawodnika. Do drużyny dołączył Paweł Miesiąc, który może otrzymać dziś szansę na pokazania się na torze.

Awizowane składy:

Ultrapur Start Gniezno:

1. Sam Masters
2. Huber Łęgowik
3. Josh Pickering
4. Zbigniew Suchecki
5. Tim Soerensen
6. Mikołaj Czapla
7.

Grupa Azoty Unia Tarnów:

9. Ernest Koza
10. Marko Lewiszyn
11. Matic Ivacic
12. Oskar Bober
13. Rene Bach
14. Jan Heleniak
15.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *