Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Sajfutdinow tłumaczy! – “niestety wszystko się pozmieniało tak naprawdę w jeden dzień, jednak byłem świadomy tego, co dzieje się na Ukrainie”

na żużlu
fot. Łukasz Wilk

Autor: Kamil Tokarczyk

Sajfutdinow tłumaczy! – “niestety wszystko się pozmieniało tak naprawdę w jeden dzień, jednak byłem świadomy tego, co dzieje się na Ukrainie”

Po roku przerwy spowodowanej zawieszeniem do ligowego ścigania powraca Emil Sajfutdinow, Rosjanin w ostatnim czasie przeszedł egzamin, po którym uzyskał on polską licencję która umożliwia mu starty w rozgrywkach PGE Ekstraligi. O tym, jak wyglądał poprzedni rok, bez możliwości ścigania oraz jak w tym momencie patrzy na decyzję o jego zawieszeniu opowiedział w najnowszym Magazynie PGE Ekstraligi na łamach portalu sportowefakty.pl

Pojedynek Nickiego Pedersena z Emilem Sajfutdinowem przełożony!

– Był to ciężki rok, byliśmy gotowi do walki o mój główny cel, jakim jest mistrzostwo świata, niestety wszystko się pozmieniało tak naprawdę w jeden dzień, jednak byłem świadomy tego, co dzieje się na Ukrainie i dlaczego zostaliśmy zawieszeni. Ja przez ten rok po prostu więcej czasu poświęciłem dla rodziny i spędzałem z nimi jak najwięcej chwil – powiedział Sajfutdinow.

MAGAZYN ŻUŻLOWY PGE EKSTRALIGA – kliknij TUTAJ Rozdajemy Bilety!

Przez ten cały czas Emil Sajfutdinow był zawodnikiem For Nature Solutions Apatora Toruń i jak sam wspomina. Klub nie odwrócił się od niego, nie zażądał zwrotu pieniędzy, które dostał za przygotowanie do sezonu, w którym nie mógł jeździć i był z nim w stałym kontakcie.

-Po decyzji o zawieszeniu Rosyjskich zawodników, spotkaliśmy się z władzami klubu z Torunia i znaleźliśmy wspólny kompromis, aby obie strony były zadowolone i jeśli klub potrzebował mojej pomocy, to ja zawsze byłem. Klub też cały czas mnie wspierał w tym trudnym dla mnie roku, za co na pewno chciałbym im podziękować – zakończył.

Reklamy

Wielu się zastanawia, dlaczego Sajfutdinow tak szybko mówi o zakończeniu kariery w zawodach indywidualnych i nie widzie dla siebie miejsca w cyklu SEC czy SGP, jego zdaniem jednak, jako iż jest aktualnie zawodnikiem jeżdżącym z polską licencją, to nie powinien on zabierać miejsca innym Polakom w tych cyklach i nie widzi on miejsca dla siebie w walce o medale zawodów indywidualnych.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×