Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Rybki odpowiadają na zarzuty ROW-u Rybnik!

Rybki odpowiadają na zarzuty ROW-u Rybnik!

Autor: Jakub Żak

Rybki odpowiadają na zarzuty ROW-u Rybnik!

20 marca ogłoszono, że wychowanek MKMŻ Rybki Rybnik Szymon Ludwiczak dołączył do Włókniarza Częstochowa, co rozpoczęło całą aferę, bo według Prezesa ROW-u transfer był bezprawny. Krzysztof Mrozek argumentował to umową, pomiędzy ROW-em a Rybkami, według której każdy zawodnik MKMŻ-u powinien trafiać bezpośrednio i bezpłatnie do klubu z Rybnika. Prezes Mrozek domagał się unieważnienia transferu, a w mediach wypowiadali się również dziadek i ojciec Szymona Ludwiczaka, oraz Prezydent Rybnika (więcej o dotychczasowej sytuacji mogą Państwo przeczytać tutaj). Dziś (t.j. 29.03.2021) otrzymaliśmy odpowiedź od MKMŻ Rybki Rybnik w postaci listu otwartego, oraz kopii dokumentów i pism związanych z tą sprawą.

Wszystko zaczęło się tak naprawdę 2 lutego 2021 roku, gdy MKMŻ Rybki Rybnik wysłały do Prezesa Mrozka pismo z prośbą o spotkanie z zarządem Rybek i rodzicami Szymona Ludwiczka w celu omówienia przejścia zawodnika do ROW-u Rybnik. W odpowiedzi Krzysztof Mrozek 4 lutego zachęcił, aby w tej kwestii skontaktowano się z trenerem młodzieży Antonim Skupieniem. Następnie 7 lutego w piśmie do zarządu ROW-u zwrócił się ojciec zawodnika Przemysław Ludwiczak. W dokumencie czytamy, że Pan Przemysław razem z Prezesem ustalili, iż do zakończenia rozmów w kwestii przejścia Szymona do ROW-u dojdzie pod koniec listopada 2020. Kolejne spotkanie pomiędzy Panami odbyło się 23 listopada, wtedy Krzysztof Mrozek zadeklarował, że poinformuje Pana Przemysława o terminie kolejnego spotkania, na którym dojdzie do sfinalizowania umowy. Do spotkania nie doszło, a (najprawdopodobniej w związku z brakiem odpowiedzi) 12 marca rodzice Szymona Ludwiczka poprosili zarząd Rybek o zgodę na transfer ich syna. Następnego dnia doszło do zebrania zarządu MKMŻ Rybek Rybnik, podczas którego jednomyślnie wyrażono zgodę na zmianę barw przez Szymona.

W oświadczeniu MKMŻ Rybek Rybnik czytamy, że w ich ocenie nie doszło do złamania żadnego zapisu umowy. Według Rybek to działanie Prezesa Mrozka przyczyniło się do zmiany barw klubowych przez Szymona Ludwiczaka. Klub mini żużlowy odpiera również zarzuty Prezydenta miasta, twierdząc, że koszt szkolenia został zrefundowany, więc miasto nie poniosło żadnych strat.

Poniżej publikujemy treść pisma RKMŻ Rybki Rybnik do ROW-u Rybnik.

obraz 2
obraz 3

źródło: MKMŻ Rybki Rybnik

fot. Natalia Gotter

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *