Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ROW Rybnik 2024: Nowy skład, nowe nadzieje na Ekstraligę – Przejścia, zmiany i perspektywy!

ROW Rybnik
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

ROW Rybnik 2024: Nowy skład, nowe nadzieje na Ekstraligę – Przejścia, zmiany i perspektywy!

ROW Rybnik ma za sobą burzliwy sezon 2023. Ostatecznie jednak zakończył się on dla rybniczan niemal najlepiej, jak to możliwe. Doszli do finału, gdzie ulegli niepokonanemu w całym sezonie Enea Falubazowi Zielona Góra. Teraz w Rybniku chcą powalczyć o awans.

Sezon 2023

Początek sezonu nie był łatwy dla ROW-u Rybnik. Początkowe mecze domowe jak i wyjazdowe kończyły się przegraną. Kibice byli coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją rybniczan, zostali wręcz skazani na spadek do 2. Ligi Żużlowej. Po czasie nastąpił przełom gdyż zawodnicy ROW-u Rybnik zaczęli wygrywać spotkania u siebie jak i wyjazdowe.

Pech jednak nie opuszczał klubu z Górnego Śląska. Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Rybniku, poważnej kontuzji uległ Paweł Trześniewski, która na dłuższy czas wykluczyła go z udziału w zawodach. Młodego zawodnika zastępował Kamil Winkler. Brak podstawowego juniora w składzie nie przeszkodził jednak ROW-owi Rybnik awansować do fazy play-off.

Radość nie trwała długo, gdyż podczas spotkania ćwierćfinałowego w Ostrowie Wielkopolskim w biegu trzecim fatalny upadek zaliczył Patryk Wojdyło oraz Patrick Hansen. O ile Wojdyło wyszedł z tego cało, to szczęście nie dopisało Hansenowi, który został przetransportowany do szpitala w Kaliszu z urazem kręgosłupa oraz poddany operacji.

Pomimo poważnego osłabienia Rybniczanie awansowali do półfinału, przegrywając z gospodarzami. Brak lidera nie przeszkodził klubowi z Górnego Śląska w awansie do finału, gdzie jednak przegrali starcie z Enea Falubazem Zielona Góra.

Przejścia i zmiany w składzie

Zarząd klubu podjął w trakcie trwania tegorocznych rozgrywek decyzje o wypożyczeniu Krystiana Pieszczka do klubu z Rzeszowa. Przed sezonem 2024 klub ROW Rybnik dokonał kilku istotnych zmian w składzie starając się wzmocnić pewne obszary drużyny. Transferowa gorączka przyniosła kilka nowych nazwisk do ROW-u Rybnik, co miało na celu nie tylko zwiększenie szans na awans w nadchodzących rozgrywkach. Zaskakujące okazało się odejście Patryka Wojdyło, gdyż młody zawodnik był jednym z liderów drużyny.

Analiza składu na sezon 2024

Patrząc na skład na sezon 2024, widać kilka istotnych zmian w drużynie ROW-u Rybnik. Klub postawił na kombinację doświadczenia i młodości. Pierwszym ogłoszonym nowym zawodnikiem jest Rohan Tungate. W klasyfikacji najlepszych zawodników 1 ligi żużlowej zameldował się na 7 miejscu z średnią 2,171 pkt/bieg. Jego bardzo dobra dyspozycja pomogła osiągnąć upragniony awans do Ekstraligi Falubazowi Zielona Góra.

Drugim zaprezentowanym zawodnikiem jest Jakub Jamróg, który wcześniej reprezentował Orzeł Łódź. Jego średnia biegowa za sezon 2023 wynosi 1.922. Trzecim wzmocnieniem ROW-u Rybnik jest utalentowany niemiecki zawodnik Norick Bloedorn. Dopełnieniem składu okazał się doświadczony Grzegorz Walasek, który razem z Jakubem Jamrogiem mają tworzyć krajową formację.

W składzie na sezon 2024 pozostali także: Patrick Hansen, Brady Kurtz, Seweryn Grabarczyk, Paweł Trześniewski, Kacper Tkocz, Kamil Winkler.

Kluczowi zawodnicy i ich wpływ

Kluczem do sukcesu rybniczan powinna być bardzo dobra dyspozycja całej drużyny. Ważne punkty, jednak powinna zdobywać formacja juniorska, którą reprezentują Paweł Trześniewski oraz Kacper Tkocz, a także Norick Bloedorn, który swoją dyspozycją może wpływać na wyniki spotkań.

Perspektywy na sezon 2024

Przed sezonem 2024, fani żużla oczekują od ROW-u Rybnik poprawy i walki o wyższe cele tj. awans do PGE Ekstraligi. Ewolucja składu i zmiany personalne stanowią nadzieję na odmianę i wzrost klubu. Niemniej jednak, konkurencja w lidze jest silna, co stawia przed ROW-em Rybnik wyzwania.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *