Żużel - Best Speedway Tv

Rosyjscy żużlowcy mogą nie wystartować w lidze? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
rosyjscy

Rosyjscy żużlowcy mogą nie wystartować w lidze?

Rosyjscy żużlowcy mogą nie wystartować w lidze?

Wybuch wojny w Ukrainie wywołał liczne kontrowersje w świecie sportu. Panuje z reguły powszechne przekonanie, że rosyjscy zawodnicy nie powinni brać udziału w międzynarodowych rozgrywkach. Problem ten dotyka również dyscypliny żużlowej.

Trudno wyobrazić sobie PGE Ekstraligę bez Artioma Łaguty czy Emila Sayfutdinowa. Wydaje się, że w najbliższym czasie powinniśmy poznać decyzję Speedway Ekstraligi oraz Głównej Komisji Sportu Żużlowej. Sytuacja na terenie Ukrainy oraz nakładane sankcje z pewnością nie pomagają sportowcom Sbornej. Rosyjscy zawodnicy mogą mieć problem ze startem w zawodach poza terytorium Federacji Rosyjskiej.

Dzisiaj już poznaliśmy pierwszej decyzje klubów żużlowych odnośnie współpracy z Rosjanami. Jakie kroki podejmą włodarze sportu żużlowego? Czy zawodnicy z rosyjskim obywatelstwem i paszportem dostaną zakaz startów w polskich ligach żużlowych? Wciąż czekamy na oficjalne decyzje.

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×