Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Rewolucja w SoN! Zmiana formatu zawodów

Rewolucja

Autor: Bartosz Glapiak

Oceń Wpis

Rewolucja w SoN! Zmiana formatu zawodów

Od przyszłego sezonu zmianie ulegnie formuła, w jakiej rozgrywane będą zawody Speedway of Nations. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa przedstawiła nowy format rozgrywek wraz z terminarzem. Największą nowością będzie brak dwudniowego finału oraz ilość seniorów w kadrze każdej reprezentacji.

Do tej pory drużyny narodowe rywalizowały w dwóch rundach kwalifikacyjnych, z których najlepsza trójka awansowała do finału, gdzie czekał już gospodarz turnieju. Ta część pozostanie nienaruszona. W każdym półfinale pojedzie po siedem drużyn. Formuła biegowa również pozostanie bez zmian.

Organizatorzy mistrzostw wprowadzili jednak nowy kalendarz turniejów. Jak się okazało, w 2022 roku mistrza świata poznamy w ciągu zaledwie czterech dni. Najlepsze zespoły na świecie rywalizować będą w duńskim Esbjerg w dniach 27-30 lipca. W środę oraz czwartek odbędą się półfinały. W piątek dojdzie do SoN 2, czyli finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, w którym w następnym sezonie żużlowcy powalczą na tym samym torze co seniorzy. Taka zmiana będzie dużo korzystniejsza dla juniorów, którzy do tej pory w SoN pełnili jedynie funkcje rezerwowych. W niedzielę na następny dzień wyłoniona zostanie reprezentacja, która wywalczy tytuł mistrza świata. Co więcej, każdy zespół będzie mógł powołać aż trzech seniorów.

Jednocześnie przyszłoroczne SoN będzie kwalifikacją do powracającego w 2023 roku Drużynowego Pucharu Świata. Osiem drużyn wywalczy prawo do walki w toruńskich półfinałach DPŚ. Polska jako gospodarz turnieju automatycznie ma zapewnione miejsce w wielkim finale.

Reklamy

fot. SpeedwayOfNations

1 odpowiedź do “Rewolucja w SoN! Zmiana formatu zawodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×