Przejdź do treści
Aktualności/Ligi Zagraniczne

Reprezentant Polski powraca do Bauhaus-Ligan

Reprezentant Polski
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Reprezentant Polski powraca do Bauhaus-Ligan

W minionym sezonie Patryk Dudek nie startował w żadnej z lig prócz PGE Ekstraligi. Taką decyzję tłumaczył faktem chęci skupienia się na osiąganiu jak najlepszych wyników w Grand Prix. Teraz jednak zielonogórzanin zmienił swoją decyzję i powraca na tory jednej z zagranicznych lig.

Patryk Dudek wypadł z grona stałych uczestników mistrzostw świata, co zmusiło go do reakcji i poszukiwania pracodawcy w Bauhaus Ligan. Zawodnikiem zainteresowana była Indianerna Kumla, z którą już od pewnego czasu negocjował i ostatecznie klub poinformował o tym, że Dudek będzie ich zawodnikiem w sezonie 2024. Tak o byłym wicemistrzu świata wypowiadał się menadżer Indianerny, Peter Johansson.

Patryk był zainteresowany naszym klubem, jak i my jego startami. Kilka dni przed zakończeniem Grand Prix wymieniliśmy się wiadomościami, a później po jednym telefonie byliśmy już dogadani i umowa została podpisana. Naprawdę nie możemy się doczekać współpracy z Patrykiem – powiedział dla mediów klubowych.

Dla Patryka Dudka możliwość jazdy w kolejnej lidze będzie bardzo ważna. Polak będzie miał dzięki temu więcej jazdy, co może przełożyć się na lepszą dyspozycję w przyszłym sezonie. W tym roku wychowanek Falubazu nie prezentował się najlepiej, więc będzie dla niego z pewnością ważne, aby zmazać plamę słabych występów i wrócić silniejszym możliwe, że również do cyklu Grand Prix 2025.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×