Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Reprezentant Danii z optymizmem patrzy na współpracę z Pedersenem

Żużel
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Jakub Bielak

Reprezentant Danii z optymizmem patrzy na współpracę z Pedersenem

Anders Thomsen, czyli reprezentant Danii, był gościem w Magazynie Best Speedway TV. Zawodnik Stali Gorzów został zapytany przez jednego z naszych widzów o to, jak zapatruje się na współpracę z nowym trenerem reprezentacji Danii – Nickim Pedersenem. 

Thomsen na początku zaznaczył, że o tym wyborze mówiło się w Danii równie dużo, jak w Polsce. Ma to związek z ogromną popularnością trzykrotnego mistrza świata na żużlu w ojczyźnie. Anders Thomsen podkreśla, że właśnie z wizerunkowego punktu widzenia to świetna informacja dla całej dyscypliny.

– To bardzo gorący temat także w Danii. Każdemu, kto zadaje mi to pytanie, odpowiadam, że to bardzo dobre dla sportu, zwłaszcza w Danii. Nicki zawsze jest w mediach, jest jednym z najbardziej znanych sportowców w kraju. Jest również nadal aktywnym zawodnikiem, który wie, jak działają silniki, wie, co trzeba zrobić, żeby być na szczycie. To dobre, szczególnie dla młodych zawodników. Ludzie go słuchają, kiedy ma coś do powiedzenia – powiedział nam Anders Thomsen.

Ruszyła sprzedaż biletów na wielki finał SGP w Toruniu

Duńczyk mówi o tym, że jego starszy kolega z kadry, a od nowego sezonu także trener jest profesjonalistą w każdym calu i nie obawia się o to, że może nie dać rady połączyć roli aktywnego żużlowca z byciem szkoleniowcem kadry. 

– Według mnie może połączyć tę pracę z rolą aktywnego żużlowca. Wie, jaką drogę wybiera i nie robiłby tego, gdyby wiedział, że nie podoła […] Jest bardzo profesjonalny. Jeden z najbardziej profesjonalnych żużlowców kiedykolwiek. Umie kontrolować swoje emocje – dodał Anders Thomsen.

Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *