Żużel - Best Speedway Tv

Reprezentacja Polski - Reszta Świata 58:32. Pewne zwycięstwo polskich żużlowców w Rybniku. | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Reprezentacja Polski – Reszta Świata 58:32. Pewne zwycięstwo polskich żużlowców w Rybniku.

Reprezentacja Polski
Spis treści

Reprezentacja Polski – Reszta Świata 58:32. Pewne zwycięstwo polskich żużlowców w Rybniku.

W sobotę (09.10.2021) w Rybniku Żużlowa Reprezentacji Polski wygrała z Resztą Świata 58:32. Było to pewne zwycięstwo naszych żużlowców. Ten mecz był niezwykle cennym sprawdzianem przed meczem jaki czeka Reprezentację za tydzień. 16 oraz 17 października w Manchesterze odbędą się finały Monster Energy FIM Speedway Of Nations. Podopieczni Rafała Dobruckiego odjechali w Rybniku dobre zawody.

Każdy z zawodników którzy byli awizowani na to spotkanie zaprezentował się z dobrej strony. Najwięcej punktów zdobył Bartosz Zmarzlik 13 pkt. Bardzo dobrze zaprezentowali się również finaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Dominik Kubera 11+2 oraz Maciej Janowski 11+2. Dzisiejszy mecz był ostatnim sprawdzianem przed finałami. Niezwykle trudne zadanie stoi przed Rafałem Dobruckim, który musi wybrać skład do Manchesteru. Jak widać po dzisiejszym meczu jest w czym wybierać.

Po stronie Reszty Świata trudno szukać pozytywów. Największa liczbę punktów zdobył Max Fricke 8+2. Zdecydowanie więcej oczekiwano od Mateja Zagara. Mogła być to również reklama zawodnika do przyszłego okienka transferowego.

Oprócz wysokiego zwycięstwa Reprezentacji Polski odbyło się również pożegnanie byłego trenera Żużlowej Reprezentacji Polski Marka Cieślaka. Trener Cieślak trenował polską kadrę w latach 2003, 2007-2020. W tym czasie polscy żużlowcy pod wodzą trenera sięgnęli po 13 medali Drużynowych Mistrzostw Świata w tym siedem złotych.

Bardzo się cieszę, że przyszliście dziś na stadion. To było dobre 14 lat pracy. Dziękuje moim zawodnikom za pracę, jaką dla mnie wykonywalipowiedział Marek Cieślak

Reklamy

Wkład jaki wniósł w polski żużel trener Cieślak jest ogromny i wielu zawodników bardzo go ceni.

PUNKTACJA:

Reprezentacja Polski- 58

 1. Bartosz Zmarzlik – 13
 2. Paweł Przedpełski – 6
 3. Dominik Kubera – 11+2
 4. Patryk Dudek – 9+1
 5. Maciej Janowski – 11+2
 6. Jakub Miśkowiak – 8+1

Reszta Świata – 32

 1. Max Fricke – 8+2
 2. Daniel Bewley – 6+1
 3. Rohan Tungate – 7
 4. Michael Jepsen Jensen – 4+1
 5. Matej Zagar – 4
 6. Patrick Hansen – 3

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

0/100

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×