Żużel - Best Speedway Tv

Reakcja Gleba Czugunowa na zachowanie kibiców Apatora (wideo) | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Reakcja Gleba Czugunowa na zachowanie kibiców Apatora (wideo)

Gleba

Reakcja Gleba Czugunowa na zachowanie kibiców Apatora (wideo)

W niedzielę odbył się mecz 1. kolejki PGE Ekstraligi między Betard Spartą Wrocław a For Nature Solutions Apatorem Toruń. Starcie zakończyło się wygraną gospodarzy 59:31. Po meczu Gleb Czugunow opublikował nagrania, które pokazują, jak wobec niego zachowywali się kibice „Aniołów”. Fani Apatora również postanowili ukazać, jak na tę sytuację zareagował zawodnik Sparty.

184799998 247451307173472 847540456764974765 n

Rosjanin z polskim obywatelstwem opublikował na swoim Instagramie filmik, na którym wyraźnie słychać wulgarne okrzyki fanów gości w stosunku do żużlowca – „A powodem tego jest miejsce mojego urodzenia. Polska. 2022 rok” – skomentował Gleb. Warto dodać, że oprócz wyzwisk w stronę zawodnika leciały serpentyny oraz butelki.

„To będę czekał aż ktoś na meczu wyjazdowym po prostu wystrzeli we mnie. Ale pogodzę się z tym, bo musisz cierpieć, jak urodziłeś się w Rosji (nawet jak 4 lata jesteś otwarcie przeciwko władzy)” – napisał w mediach społecznościowych Czugunow.

Reklamy

Po nagraniu Rosjanina ukazały się również filmiki publikowane przez fanów Apatora Toruń, które pokazują zachowanie zawodnika po tym, jak schował on swój telefon. Wyraźnie widać na nich, że Gleba próbowano odciągać od sektora gości, ale on w pewnym momencie podbiegł tam i zaczęła się szarpanina, w której udział wzięła również ochrona.

Zawodnikowi najzwyczajniej puściły i nerwy i w sumie ciężko się dziwić, co nie zmienia faktu, że podbieganie pod sektor agresywnie nastawionych kibiców rywali jest bardzo nieodpowiedzialne.

Zachowanie fanów ciężko w ogóle skomentować. Można dyskutować z decyzją PZM-u i tym, komu zabroniono jazdy, a komu nie, ale zawodnicy nie są niczemu winni. Całość wygląda trochę, jak kopanie leżącego, bo Gleb jest jedynym Rosjaninem w lidze i pewnie nie po raz ostatni spotyka go taka sytuacja.

Takie zachowania dają również argumenty żużlowym decydentom. Przypomnijmy, że już jakiś czas temu podczas Magazynu Best Speedway Tv wiceprzewodniczący GKSŻ-u Zbigniew Fiałkowski argumentując decyzję o wykluczeniu Rosjan powoływał się na bezpieczeństwo. Wtedy wiele osób śmiało się z takiego tłumaczenia, ale czas pokazuje, że być może było ono słuszne, bo Gleb dopiero po raz pierwszy wyjechał na tor w meczu ligowym, a już został potraktowany w taki sposób.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×