Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezydent Lublina zdradza, ile Motor otrzymał z miasta od momentu awansu do Ekstraligi. Złożył również obietnicę kibicom

Prezydent Lublina
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Prezydent Lublina zdradza, ile Motor otrzymał z miasta od momentu awansu do Ekstraligi. Złożył również obietnicę kibicom

W ostatnich tygodniach głośno było o sponsorach Motoru Lublin, który w dużej mierze wspierany jest przez spółki Skarbu Państwa. Z ust jednego z polityków padło nawet stwierdzenie, że Motor swój sukces zawdzięcza tylko i wyłącznie wsparciu od państwowych firm. Inaczej za to sprawę przedstawił Prezydent Lublina.

Pan Krzysztof Żuk na swoim Facebooku napisał długi post, w którym poruszył parę tematów związanych z ostatnio z drużyną Motoru Lublin. Jednym z nich było właśnie wsparcie przez państwowe spółki. Zaapelował on, aby odłożyć politykę na bok i zwrócić uwagę na wsparcie od miasta, które od wielu lat wspierało klub, a od momentu awansu do Ekstraligi wyniosło ono około 19 milionów.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawia się jednak temat jego finansowania. Odłóżmy politykę na bok i przypomnijmy, że to Miasto Lublin od lat wspiera finansowo ten klub żużlowy. Tylko od 2019 roku, dofinansowanie wyniosło blisko 19 mln zł, a miejskie dotacje umożliwiają klubowi nieodpłatne korzystanie ze stadionu przy Al. Zygmuntowskich – napisał na swoim Facebooku.

Prezydent miasta wspomniał również początki najnowszej historii Motoru Lublin, kiedy w 2016 roku zdecydowano się na wsparcie szkółki żużlowej tego klubu. Od tamtego momentu władze miejskie wspierały finansowo drużynę. W tym czasie pokonała ona drogę od 2. Ligi Żużlowej do PGE Ekstraligi, gdzie jak do tej pory wywalczyła dwa złota i jedno srebro.

Gdy w 2016 roku podejmowaliśmy decyzję o przeznaczeniu środków z budżetu miasta na powstającą szkółkę żużlową, wiele osób miało wątpliwości. Byliśmy jednak razem z klubem gdy wystartował w II lidze w 2017 roku, potem w I lidze i wreszcie w Ekstralidze. Dzisiaj jesteśmy w czołówce najlepszej żużlowej ligi świata.

W poście nie zabrakło również tematu rozwoju i zawodników, którzy obecnie reprezentują lubelskie „Koziołki” Krzysztof Żuk wyraził ogromną dumę z tego, że Bartosz Zmarzlik, czterokrotny mistrz świata, może zdobywać punkty dla lublinian. Również nie dziwi go transfer Wiktora Przyjemskiego, gdyż najlepsi zawodnicy chcą jeździć w najlepszych klubach, do jakich Motor bez wątpienia się zalicza.

Jesteśmy dumni, że rok temu Bartosz Zmarzlik, najlepszy zawodnik na świecie, zdecydował się kontynuować karierę w barwach Motoru, a teraz na to samo zdecydował się czołowy polski junior Wiktor Przyjemski. Najlepszy klub, z najlepszymi kibicami, przyciąga najlepszych żużlowców.

Na koniec prezydent odpowiedział na temat słów Władysława Komarnickiego, który zapewnił, że po zmianie władzy zrobi on wszystko, aby Motor stracił finansowanie przez spółki Skarbu Państwa. Obiecał kibicom, że nawet jeśli tak się stanie, to miasto nie przestanie wspierać zespołu i nadal będzie on mógł liczyć na to, co miał do tej pory ze strony władz Lublina.

Spełniły się marzenia kibiców, którzy na każdym meczu tworzą niesamowitą atmosferę. To również dzięki nim klub z Lublina stał się fenomenem. Dlatego zapewniam, że jako miasto, tak jak do tej pory, będziemy wspierać lubelski żużel, kibice mogą być spokojni – zakończył.

W przyszłym sezonie Motor będzie zdecydowanym faworytem do zgarnięcia tytułu mistrza Polski po raz trzeci z rzędu. Nie wykluczone również, że zdominują oni rozgrywki tak, jak zrobiła to przed paroma laty Unia Leszno. Temat państwowych podmiotów w Lublinie nadal będzie głośny, jednak prawdopodobnie i tak nie znikną one w całości z grona sponsorów Motoru.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *