Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Prezes Unii pewny decyzji o zwolnieniu uznanego toromistrza. Krótko skomentował sprawę

Memoriał Alfreda Smoczyka
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Prezes Unii pewny decyzji o zwolnieniu uznanego toromistrza. Krótko skomentował sprawę

Przed meczem Fogo Unii Leszno z Betard Spartą Wrocław doszło do małego trzęsienia ziemi w leszczyńskim środowisku żużlowym. Swoje odejście wraz z końcem sezonu zapowiedział Piotr Baron, a dodatkowo pożegnano pracującego od siedmiu lat toromistrza Jana Chorosia. W lokalnym radiu Elka do sytuacji odniósł się prezes Unii, Piotr Rusiecki.

Byki postawią się liderowi i sprawią niespodziankę? Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Rusiecki krótko, acz dosadnie skomentował decyzję o zwolnieniu uznanego w środowisku toromistrza. O tym, kto będzie zajmował się torem, wszyscy mamy dowiedzieć się dzisiaj podczas piątkowego spotkania.

To jest moja decyzja. Biorę za nią w stu procentach odpowiedzialność. Kto będzie zajmował się torem? To zobaczycie państwo w najbliższy piątek. – powiedział Piotr Rusiecki na antenie Radia Elka

Prezes Fogo Unii Leszno powiedział również o negocjacjach z zawodnikami, które rozpoczął dosłownie kilka dni temu.

Na tę chwilę nie wyobrażam sobie, by któryś z tych zawodników nie reprezentował Unii w przyszłym sezonie. Rozmowy z zawodnikami z zewnątrz tak naprawdę dzieją się od miesiąca. Ja z obecnymi zacząłem rozmowy 18 lipca.

Prezes odniósł się również do kwestii zawodnika na pozycji U-24 w przyszłym sezonie. Jasne jest bowiem to, że z ograniczonego regulaminem wieku wyrasta Jaimon Lidsey i w Lesznie do składu seniorskiego musi wskoczyć nowy zawodnik. O to miejsce mają rywalizować ze sobą Keynan Rew i Nazar Parnitskyi.

Keynan Rew jest z nami kilka ładnych lat. Pamiętam, jak przyjechał do mnie do Krzycka i poprosił, czy by mógł zostać jedną noc, a wyszło z tego, że jest już z nami sześć lat nieustannie. Myślę, że ten zawodnik dostanie szansę. Będzie dwóch żużlowców na tej pozycji (U-24 – dop.red.). Można powiedzieć, że to nasi wychowankowie, czyli Nazar Parnitskyi i Keynan Rew. – przyznał Piotr Rusiecki na antenie Radia Elka.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *