Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Byki postawią się liderowi i sprawią niespodziankę? Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Byki
Fot. Czarny Productions

Autor: Bartosz Glapiak

Byki postawią się liderowi i sprawią niespodziankę? Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Czy Byki są w stanie sprawić niespodziankę? W piątkowy wieczór Fogo Unia Leszno podejmie Betard Spartę Wrocław. Mecz na Stadionie im. Alfreda Smoczyka rozpocznie się o godzinie 20:30. Gospodarze wciąż muszą walczyć o miejsce w fazie play-off.

Transmisje żużlowe w piątek. Gdzie oglądać Ekstraligę?

Spotkania leszczyńsko-wrocławskie z reguły dostarczały sporo emocji. Na podobny scenariusz kibice liczą również i w piątek. Podopieczni Piotra Barona podbudowani ostatnim arcyważnym zwycięstwem będą chcieli wygrać za wszelką cenę. Przed nimi jednak o wiele trudniejsze zadanie. Do Leszna przejdzie lider PGE Ekstraligi, który w tym sezonie nie zaznał smaku porażki.

Sytuacja Betard Sparty przed tym meczem jest nieco inna. Do rywalizacji przystąpią w osłabieniu. W składzie zabraknie Piotra Pawlickiego. Wychowanek Byków doznał kontuzji podczas finału Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile. Jego miejsce zajmie Niemiec, Lukas Fienhage. Zawodnik zespołu U24 wrocławian otrzyma wsparcie sprzętowe oraz teamu popularnego „Pitera”. Będzie to jego debiut w najlepszej lidze żużlowej świata. 

Czy brak jednego z podstawowych zawodników wpłynie na postawę gości w tym meczu? Wszak dalej to będzie piekielnie mocna drużyna i każdy z żużlowców jest w stanie dorzucić coś od siebie, aby uzupełnić lukę w zestawieniu. Z kolei Byki ponownie będą mogli cieszyć się pełnym składem w spotkaniu po tegorocznej pladze kontuzji.

Receptą na zwycięstwo może być dobra postawa wszystkich zawodników miejscowych. Bez wyjątku każdy z nich będzie musiał pokonywać rywali, którzy prawdopodobnie nie odpuszczą podtrzymana zwycięskiej passy przed zakończeniem rundy zasadniczej. Goście udowodnili, że umieją sobie radzić w trudnych sytuacjach, a tor w Lesznie z reguły pasuje zawodnikom Betard Sparty. 

Czy tym razem będzie podobnie? Czy lider PGE Ekstraligi utrzyma status niepokonanego? Początek starcia w piątek, 21 lipca o godzinie 20:30.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław 

1. Tai Woffinden

2. Daniel Bewley

3. Artiom Łaguta

4. Dawid Rybak

5. Maciej Janowski

6. Bartłomiej Kowalski

7. Kacper Andrzejewski

Fogo Unia Leszno

9. Bartosz Smektała

10. Janusz Kołodziej

11. Chris Holder

12. Jaimon Lidsey

13. Grzegorz Zengota

14. Antoni Mencel

15. Damian Ratajczak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *