Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/Metalkas 2. Ekstraliga - Żużel

Powrót Rosjan ratunkiem dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk!

📅 22 listopada 2022    🕒 14:35    ⏱ 2 min czytania

Powrót Rosjan ratunkiem dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk!

Wydawało się, że sytuacja klubu z Gdańska jest fatalna. W atmosferze skandalu klub opuścili wszyscy podstawowi seniorzy, a klub w trakcie okna transferowego nie zdążył wypełnić wakatu na miejsce polskiego seniora. Zanosi się jednak nagle, że jak manna z nieba dla czerwono-biało-niebieskich spadnie ratunek.

Sprawa powrotu do polskich lig rosyjskich żużlowców wydaje się już być przesądzona. W ten sposób kluby, które przygotowały się na ewentualność dalszego zawieszenia zawodników z Federacji Rosyjskiej, mają jednego, zbędnego zawodnika. Na przykład w Zooleszcz GKM-ie Grudziądz. W przypadku powrotu do ścigania Wadima Tarasienki, któryś z polskich seniorów Gołębi będzie „grzał ławę” rezerwowych.

Najlogiczniejsze więc dla wszystkich wydaje się wypożyczenie. W środowisku bardzo dużo mówi się o wzmocnieniu GKS przez Mateusza Szczepaniaka, który po wypożyczeniu przez GKM Gleba Czugunowa, nie ma pewnego miejsca w składzie niebiesko-żółtych. Kontrakt bez gwarancji startów z klubem Grudziądza ma również Norbert Kościuch. On też może wzmocnić pierwszoligowy klub w ramach wypożyczenia.

Roman Jankowski pobity! Legenda Unii Leszno w szpitalu!

Powrót Rosjan ratunkiem dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk!

To nie jest jedyna opcja dla klubu Tadeusza Zdunka. Słyszymy również o tym, że w ślady Jasona Doyla i Rasmusa Jensena ma pójść Andriej Kudriaszow. Teoretycznie Rosjanin podpisał już 2-letni kontrakt z OK-Bedmet Kolejarzem Opole, jego wypożyczenie do zespołu z Pomorskiego też jest możliwe.

Pomimo zamknięcia okna transferowego, Zdunek Wybrzeże Gdańsk nadal ma sporo możliwości wzmocnienia składu. Mimo potencjalnych umocnień kadry, eksperci nadal wskazują na to, że czerwono-biało-niebiescy będą znowu tylko tłem dla innych zespołów w eWinner 1. Lidze.

Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Powrót Rosjan ratunkiem dla Zdunek Wybrzeża Gdańsk!

Autor tekstu:

Dawid Ociepa

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *