Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Pora rozpocząć cykl Canal+Online IMP. 1. finał w Rzeszowie [ZAPOWIEDŹ]

IMP
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Pora rozpocząć cykl Canal+Online IMP. 1. finał w Rzeszowie [ZAPOWIEDŹ]

Drugi rok z rzędu walka o tytuł indywidualnego mistrza Polski rozegra się w ramach cyklu kilku rund, a nie jednodniowego finału. Podobnie jak przed rokiem żużlowcy będą rywalizować w trzech zawodach, które wyłonią najlepszych żużlowców kraju. Pierwszy finał już dziś w Rzeszowie.

Żużel. Tor w Krośnie z warunkową licencją!

W Rzeszowie odbędzie się pierwsza z trzech rund cyklu Canal+Online IMP. Później rywalizacja przeniesie się do Piły (16 lipca), natomiast medale zostaną rozdane w Krośnie (30 lipca). Tytułu będzie bronić rzecz jasna Bartosz Zmarzlik. Trzykrotnemu mistrzowi świata nie będzie niestety dane zmierzyć się ze swoim najgroźniejszym rywalem z ubiegłego sezonu. Nim był bowiem Dominik Kubera, który z powodu swojej poważnej kontuzji opuści wszystkie trzy tegoroczne finały.

W zastępstwie za Dominika Kuberę na liście startowej pojawił się Wiktor Przyjemski. Dla reprezentanta Abramczyk Polonii Bydgoszcz będzie to świetna okazja, by sprawdzić się na tle najlepszych polskich żużlowców. Niestety to nie jedyna zmiana w stawce IMP. Dzień przed 1. finałem decyzję o chwilowej przerwie od żużla przekazał Adrian Gała, który wywalczył awans do cyklu podczas rundy eliminacyjnej w Grudziądzu. Miejsce zawodnika PSŻ-u Poznań zajmie aktualny mistrz świata juniorów, Mateusz Cierniak.

Obok Bartosza Zmarzlika głównych faworytów do medali należy oczywiście upatrywać w stałych uczestnikach cyklu Grand Prix: Macieju Janowskim oraz Patryku Dudku. Ten drugi wydaje się mieć problemy sprzętowe z pierwszej fazy rozgrywek już za sobą, więc powinien liczyć się w walce o najwyższe cele. Skreślać nie można też Janusza Kołodzieja, choć ten z pewnością jest porządnie poobijany po niedzielnym wypadku w Lesznie. Do zawodów w Rzeszowie jednak przystąpi. Do wymienionych wyżej należy również dopisać Szymona Woźniaka, który świetnie spisuje się w tym sezonie.

Z „drugiego szeregu” zaatakować mogą Kacper Woryna, Oskar Fajfer czy Jarosław Hampel. Groźny może być również Wiktor Lampart, zwłaszcza że świetnie zna rzeszowski owal. Kibiców z Krosna bardzo będzie ciekawić dyspozycja Mateusza Świdnickiego, który ma za sobą fatalny początek sezonu. Dla wychowanka Włókniarza dodatkowa jazda w postaci trzech turniejów IMP może okazać się bezcenna w kontekście dalszej części sezonu.

Z dziką kartą w Rzeszowie pojedzie reprezentant gospodarzy – Marcin Nowak. Ten ambitny zawodnik z pewnością namiesza w kilku swoich biegach, lecz ciężko będzie mu nawiązać rywalizację z ekstraligową czołówką.

Lista startowa

1. Marcin Nowak
2. Wiktor Przyjemski
3. Janusz Kołodziej
4. Maciej Janowski
5. Piotr Pawlicki
6. Mateusz Cierniak
7. Jarosław Hampel
8. Wiktor Jasiński
9. Szymon Woźniak
10. Wiktor Lampart
11. Oskar Fajfer
12. Patryk Dudek
13. Mateusz Świdnicki
14. Kacper Woryna
15. Bartosz Zmarzlik
16. Krzysztof Buczkowski
17. Bartłomiej Kowalski
18. Hubert Łęgowik

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *