Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Polonia Piła wreszcie odkryła karty i zapowiada kolejne transfery

Polonii Piła
fot. Jakub Malec

Autor: Norbert Giżyński

Polonia Piła wreszcie odkryła karty i zapowiada kolejne transfery

W końcu swój skład na tegoroczne rozgrywki 2. Ligi Żużlowej oficjalnie zaprezentowała KS Polonia Piła. Doszło do tego w środę (12 kwietnia) w hali Auditorium Maximum pilskiej Akademii Nauk Stosowanych.

Poznaliśmy godziny i plany transmisji telewizyjnych 5. kolejki niższych lig

Uroczystość otworzyła wiadomość o sponsorze tytularnym klubu. Została nim spółka Enea. Firma ta wsparła w takowy sposób już drugi klub żużlowy w sezonie 2023. Wcześniej na podobnych zasadach zawarła współpracę z Falubazem Zielona Góra.

Na imprezie pojawiły się znakomite osobistości. Należały do nich m.in. legendy pilskiego żużla, Rafał Dobrucki oraz Hans Nielsen. Warto nadmienić, że ci dwaj byli speedway rajderzy w przeszłości współtworzyli razem jedną z najsłynniejszych par ekipy Polonii w całej jej historii.

Nim doszło do prezentacji kadry zawodniczej drużyny z województwa wielkopolskiego, najpierw przedstawiono sztab szkoleniowy. Jego skład stanowić będą: Szymon Bochatkiewicz (trener od przygotowania fizycznego), Albert Zieliński (psycholog), Paweł Szałapski (kierownik drużyny), a także Waldemar Cisoń (szkoleniowiec zespołu). Ostatni z wymienionych poinformował, że „Żółto-Czerwono-Zieloni” są już obecnie po dwóch próbnych jazdach na własnym obiekcie. Pierwsze przeprowadzono we wtorek (11 kwietnia) chwilę po weryfikacji toru przez Leszka Demskiego. Trener Cisoń jednocześnie zapewnił, że forma jego podopiecznych rośnie z treningu na trening.

Następnie na scenę zaproszono czwórkę adeptów szkółki „Polonia Academy”, po czym nadszedł najbardziej oczekiwany moment przez pilskich sympatyków jazdy w lewo. Na „deskach” auli Auditorium Maximum pokazali się przedstawiciele ligowej drużyny. Wśród nich był kreowany na lidera Artur Mroczka. Indywidualny Mistrz Europy Juniorów z 2008 roku złożył odważną deklarację. Dotyczyła ona najbliższego meczu Polonii Piła w Rzeszowie z tamtejszą Texom Stalą w niedzielę (16 kwietnia). Otóż niespełna 34-latek wyznał, że pilanie pojadą do stolicy Podkarpacia po… wygraną!

Z całej przedstawionej kadry Drużynowego Mistrza Polski z sezonu 1999 w trakcie spotkania z kibicami zabrakło jedynie Dana Gilkes’a. Młody Brytyjczyk miał w tym czasie bowiem zaplanowane starty w Anglii. Przekazał jednakże serdeczne pozdrowienia fanom z Piły za pośrednictwem nagranego wcześniej materiału wideo. Gilkes w bieżącym roku ma tworzyć podstawowy juniorski duet Polonii z jednym ze świeżo ogłoszonych nowych nabytków, Kacprem Wardulińskim.

Pod koniec imprezy wiceprezes zarządu klubu z Wielkopolski, Dariusz Słowiński, zapowiedział, że trzeba spodziewać się kolejnych ruchów transferowych z udziałem „Żółto-Czerwono-Zielonych” na aktualny sezon.

Kadra Polonii Piła przedstawiona na prezentacji w dn. 12.04.2023:

Seniorzy:
Daniel Henderson (Szwecja)
Marcin Jędrzejewski (Polska)
Artur Mroczka (Polska)

U24:
Piotr Gryszpiński (Polska) – U23
Jonas Knudsen (Dania) – U23
Oleg Michaiłow (Łotwa) – U24

Juniorzy:
Dan Gilkes (Wielka Brytania)
Kacper Warduliński (Polska)

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *