Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Mecz o przełamanie i rozpoczęcie walki o play-off. Enea Polonia Piła – Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Unia Tarnów
fot. Janusz Tokarski /Unia Tarnów

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Mecz o przełamanie i rozpoczęcie walki o play-off. Enea Polonia Piła – Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Niedziela w 2. Lidze Żużlowej również może okazać się ciekawa. Zmierzą się drużyny z dołu tabeli, które w swoich zamiarach mają fazę play-off. Enea Polonia Piła podejmie na własnym stadionie Grupa Azoty Unię Tarnów. W pierwszym spotkaniu obu ekip okazałe zwycięstwo odniosły Jaskółki.

Czy Polonia wreszcie pokaże moc? Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Trans MF Landshut Devils [Zapowiedź]

Starcie może stanowić ważny element walki o półfinały w najniższej klasie rozgrywkowej. Pilanie będą chcieli je wygrać, co pozwoli im wyprzedzić w tabeli właśnie Unię Tarnów. Goście jednak obiorą dokładnie taki sam cel. Same chęci to jednak nie wszystko, dlatego zdecydowali się na konkretne działania. Zespół z Małopolski wzmocnił formację juniorską. Po spadku Cellfast Wilków Krosno z PGE Ekstraligi wypożyczono Szymona Bańdura, którego prawdopodobnie zobaczymy dziś na torze w Pile. 

Ruch ten może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż tarnowianom w tym sezonie brakuje punktów polskiego młodzieżowca. Pierwsze tegoroczne wzmocnienie zawodnikiem z Krosna wypaliło i Marko Lewiszyn jest obecnie ważnym punktem drużyny ze średnią na poziomie 1,833 pkt na bieg.

Pilanie skupieni wokół ich lidera – Adriana Cyfera nie pozostają bez szans, a ich tor może okazać się atutem. Goście jednak udowodnili już w tym sezonie, że na wyjazdach umieją jeździć, lecz czasami czegoś im brakuje. W niedzielę zadecydować mogą detale, co o czym doskonale wiedzą szkoleniowcy drużyn – Stanisław Burza oraz Waldemar Cisoń.

Starcie Enea Polonii Piła z Grupa Azoty Unią Tarnów w ramach 11. rundy 2. Ligi Żużlowej rozpocznie się w niedzielę, 23 lipca o godzinie 16:30. Mecz nie będzie transmitowany w telewizji.

Awizowane składy:

Grupa Azoty Unia Tarnów 
1. Rene Bach
2. Marko Lewiszyn
3. Matic Ivacic
4. Paweł Miesiąc
5. Ernest Koza
6.
7. Daniel Klima

Enea Polonia Piła
9. Daniel Henderson
10. Peter Ljung
11. Marcin Jędrzejewski
12. Oleg Michaiłow
13. Adrian Cyfer
14. Daniel Gilkes
15. Bartosz Głogowski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *