Żużel - Best Speedway Tv

Półfinały fazy play off eWinner 1. Ligi - zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Półfinały fazy play off eWinner 1. Ligi

Półfinały fazy play off eWinner 1. Ligi – zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno

Półfinały fazy play off eWinner 1. Ligi – zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Cellfast Wilki Krosno

Już w ten piątek 26.08 o godz. 19:30 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się pierwsze półfinałowe spotkanie pomiędzy lucky luserem a drużyną, która w ćwierćfinałach zdobyła najwięcej punktów. W tym sezonie eWinner 1. Ligi zespoły H. Skrzydlewska Orzeł Łódź i Cellfast Wilki Krosno spotkają się po raz trzeci ogólnie, a po raz drugi w Orlim Gnieździe.

Pierwszy raz łódzkie Orły podejmowały krośnieńskie Wilki na domowym owalu 25 czerwca i wygrały wtedy dziesięcioma punktami. Nie ulega wątpliwości, że żużlowcy H. Skrzydlewska Orła Łódź wykonali już trochę po za zakładany na początku sezonu plan minimum. Na dodatek nie postanowili się zbyt szybko zatrzymywać i dotarli do półfinałów fazy play off. Co prawda jako lucky loser, ale przysłowie mówi, że “ostatni będą pierwszymi”, więc kto wie. Na pewno kibice Orłów oczekują od swoich zawodników walki do samego końca oraz możliwości oglądania wspaniałego ścigania w piątkowy wieczór.

Nie ulega wątpliwości, że zwycięzcy fazy ćwierćfinałowej, Cellfast Wilki Krosno, niesieni falą triumfu będą dla Łodzian trudnym przeciwnikiem. Jednakże jak można było obserwować już niejednokrotnie drużyna z Krosna nie czuje się nad wyraz komfortowo na łódzkim torze.

Dodatkowo zastanawiać może dyspozycja Vaclava Milika. Zawodnik Wilków 20 sierpnia podczas Grand Prix Challenge w Glasgow w dość nieprzyjemny sposób zapoznał się z brytyjskim owalem, po czym wycofał się z dalszego udziału w zmaganiach po awans do cyklu SGP. Reprezentant z Krosna nie pojawił się również wczoraj na meczu szwedzkiej Bauhaus Ligan, a komentatorzy wspomnieli, że może mieć to właśnie związek z sytuacją z Wielkiej Brytanii. Za lekki chichot losu można uznać fakt, że nieobecnego w Szwecji Milika zastępował tego dnia żużlowiec Orła – Marcin Nowak.

Czy i tym razem sprawdzi się sławetne hasło, które ozdabiało już kiedyś łódzkie banery – “Nosił Wilk razy kilka, poniósł Orzeł Wilka”? Czy krośnieńskie Wilki chcąc dopiąć wreszcie swego będą jeszcze bardziej waleczne niż zwykle? Czy może ekipa z Łodzi postanowi sprawić kolejną niespodziankę tym, którzy od początku spisywali ją na straty? A może zawziętość obydwu drużyn doprowadzi po prostu do remisu? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskamy już w piątkowy wieczór.

AWIZOWANE SKŁADY

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
9. Brady Kurtz
10. Luke Becker
11. Norbert Kościuch
12. Marcin Nowak
13. Niels-Kristian Iversen
14. Mateusz Dul
15. Nikodem Bartoch

Cellfast Wilki Krosno
1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Václav Milík
4. Rafał Karczmarz
5. Andžejs Ļebedevs
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski

fot. Orzeł Łódź

Zostaw komentarz

×