Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Lubelska masakra Byków. Platinum Motor rozgromił bezradną Fogo Unię Leszno [RELACJA]

Platinum Motor

Autor: Bartosz Glapiak

Lubelska masakra Byków. Platinum Motor rozgromił bezradną Fogo Unię Leszno [RELACJA]

Lubelska masakra piłą mechaniczną. Parafrazując tytuł słynnego filmu, można opisać niedzielne wydarzenia na torze w Lublinie. Platinum Motor rozgromił Fogo Unię Leszno. Spotkanie zakończyło się wynikiem 65:25. To najgorszy wynik biało-niebieskich w meczu od prawie dwóch dekad.

Żużel. Falubaz wciąż niepokonany! Trans MF Landshut Devils minimalnie przegrywa z Enea Falubazem Zielona Góra 44:46 [Relacja]

Gospodarze z wysokiego C weszli w spotkanie. Platinum Motor po trzech biegach prowadził 15:3. Na inaugurację wygrali Jarosław Hampel i Jack Holder. W biegu młodzieżowym dobrym startem popisał się Kacper Grzelak, a Mateusz Cierniak na dystansie uporał się z juniorami gości. W wyścigu trzecim przez większość dystansu prowadził Janusz Kołodziej. Kapitan Byków jednak słabł z okrążenia na okrążenie. Ostatecznie na ostatnim z nich minęli go Fredrik Lindgren oraz Bartosz Zmarzlik.

Po pierwszej serii startów na tablicy wyników widniał rezultat 18:6. Gospodarze kontynuowali dzieło zniszczenia. Wyścigi nr 5 i 6 znów podwójnie padły łupem Koziołków. Zawodnicy Fogo Unii po starcie byli kompletnie bezradni i mocno odstawali od przeciwnika. Pierwszym z nich, który pokonał seniora Platinum Motoru Lublin był Jaimon Lidsey w siódmej gonitwie. Australijczyk na trasie minął Jarosława Hampela.

Pierwszy w tym meczu remis padł w dziewiątej odsłonie dnia. Nieosiągalny Dominik Kubera zgarnął trzecie zwycięstwo, lecz para Smektała-Kołodziej przywiozła za plecami Jarosława Hampela. Aktualni mistrzowie kraju dwa punkty do tabeli zapewnili sobie po biegu dziesiątym. Jack Holder i Fredrik Lindgren odprowadzili na pierwszym łuku Jaimona Lidseya, który nie dogonił już pary lubelskiej.

Bezradna Fogo Unia nadal szukała odpowiednich ustawień na tor przy Alejach Zygmuntowskich. W końcu w wyścigu jedenastym po stronie gości wpisaliśmy do programu pierwszą “trójkę”. Po dobrym starcie wygrał Grzegorz Zengota, który jako jedyny w swoim zespole nie miał zera na koncie. Po nim swój bieg zwyciężył Janusz Kołodziej. Szkoleniowiec biało-niebieskich nie zdecydował się na zmiany taktyczne. Przed biegami nominowanymi miejscowi dorzucili jeszcze jedną wygraną 5:1. Po trzynastu gonitwach lublinianie prowadzili 55:23.

Reklamy

W dwóch ostatnich odsłonach Platinum Motor Lublin postawił kropkę nad i. Niepokonani w spotkaniu pozostali Dominik Kubera oraz Bartosz Zmarzlik. Fogo Unia Leszno nie przekroczyła w tym meczu bariery 30 punktów. To najgorszy wynik leszczyńskich Byków w pojedynczym spotkaniu od prawie dwóch dekad.

Punktacja:

Fogo Unia Leszno – 25 pkt.

 1. Bartosz Smektała (0,1,2,0,-) 3
 2. Janusz Kołodziej (1,0,1*,3,0) 5+1
 3. Nazar Parnitskyi (1,0,0,0) 1
 4. Grzegorz Zengota (1*,1,2,3,1,1) 9+1
 5. Jaimon Lidsey (0,2,1,1,0) 4
 6. Damian Ratajczak (0,2,0) 2
 7. Antoni Mencel (1,0,D) 1
 8. Hubert Jabłoński – nie startował

Platinum Motor Lublin – 65 pkt.

 1. Jarosław Hampel (3,1,0,1*) 5+1
 2. Dominik Kubera (3,3,3,2*,2*) 13+2
 3. Jack Holder (2*,2*,3,2,2*) 11+3
 4. Fredrik Lindgren (3,3,2*,2,3) 13+1
 5. Bartosz Zmarzlik (2*,3,3,3,3) 14+1
 6. Kacper Grzelak (2*,0,1) 3+1
 7. Mateusz Cierniak (3,2*,1) 6+1
 8. Bartosz Bańbor – nie startował

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×