Żużel - Best Speedway Tv

Peterborough Panthers w mistrzowskiej koronie, czyli życie zaczyna się po czterdziestce! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Peterborough Panthers w mistrzowskiej koronie, czyli życie zaczyna się po czterdziestce!

Peterborough Panthers

Peterborough Panthers w mistrzowskiej koronie, czyli życie zaczyna się po czterdziestce!

W spotkaniu rewanżowym wielkiego finału Premiership ekipa Peterborough Panthers, jadąc przed własną publicznością odrobiła z nawiązką stratę z pierwszego spotkania, pokonując Belle Vue Aces 51:39 (95-85 w dwumeczu) i zdobyła upragniony tytuł.

Mistrzowski skład Panter w sezonie 2021 opierał się na weteranach światowych torów. Scott Nicholls (l.43) to uczestnik 82 turniejów GP, Bjarne Pedersen (l. 43) – 71, Hans Andersen (l.41) – 103, podobnie jak Chris Harris (l.39). Urlich Oestegaard (l.40) w Grand Prix nie jeździł, ale na brytyjskich torach ściga się od 2003 roku.

Reklamy

Do tych pięciu muszkieterów działacze z Peterborough dołączyli 21 letniego Michaela Palm Tofta i 17 latka Jordana Palina, tworząc mieszankę, która zaowocowała pierwszym od 2006 roku mistrzostwem Wielkiej Brytanii.

Czwartkowy tytuł to wspaniałe ukoronowanie kariery Bjarne Pedersena, dla którego było to ostatnie oficjalne spotkanie przed przejściem na sportową emeryturę. Duńczyk był najlepszy w zespole gospodarzy, przywożąc 13 punktów. Michael Palm Toft dodał ich 12, Scott Nicholls 10, zaś Chris Harris 7. Miejsce kontuzjowanego Hansa Andersena, który wspierał swych kolegów z parku maszyn, zajął Craig Cook, zdobywając 5 oczek, a Jordan Palin dołożył 4.

Ta siódemka była poza zasięgiem Asów, wśród których klasą dla siebie był Dan Bewley, gromadząc 15 punktów w sześciu starciach. Niewiele gorzej zaprezentował się młodzieżowiec z Manchesteru Tom Brennan, zdobywając ich 11.  

Pantery tytuł zdobyły w pełni zasłużenie. W ostatnim spotkaniu tegorocznej Premiership potwierdziły swoją świetną dyspozycję z sezonu zasadniczego, który zakończyły w fotelu lidera. Przed startem rozgrywek niewielu dawało szansę na mistrzostwo zespołowi z Peterborough, zaglądając w metryki zawodników. Jednak, jak to często bywa, życie okazało się przewrotne i teraz to „młodzi czterdziestoletni” mogą świętować po wspaniałym sezonie!

Wynik i punktacja:

Peterborough Panthers – Belle Vue Aces 51:39

Peterborough Panthers:

 1. Michael Palm Toft  12+1 
 2. Ulrich Oestergaard z/z
 3. Craig Cook 5+2 
 4. Scott Nicholls 10+1 
 5. Chris Harris 7+3 
 6. Bjarne Pedersen 13+1 
 7. Jordan Palin 4 

Belle Vue Aces

 1. Daniel Bewley 15 
 2. Richie Worrall 3 
 3. Steve Worrall  5+1 
 4. Charles Wright 2 
 5. Brady Kurtz z/z
 6. Tom Brennan 11
 7. Jye Etheridge  3+2 

fot. Ian Charles fb. Peterborough Panthers Speedway

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×